مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اعلام کرد:

بهره‌مندی ۸۲ هزار نفر از خدمات طرح ایمنی و سلامت در استان کرمان

 |  نوشته شده توسط :

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان گفت: در ایام نوروز امسال 82 هزار و 248 مسافر نوروزی از خدمات نوزدهمین طرح ملی ایمنی و سلامت در استان کرمان بهره‌مند شدند.

رضا فلاح اظهار کرد: نوزدهمین طرح ملی ایمنی و سلامت با شعار «همراهتان هستیم» در ۲۸ اسفند ۹۷ در استان کرمان با حضور استاندار و سایر مسئولین استانی در محل پست شهید حسین نامجو افتتاح شد و روز گذشته به کار خود پایان داد.
به گزارش ایسنا، وی با اشاره به حضور و مشارکت ۴۲۰ عضو جوان خانم و آقا در برگزاری طرح ملی خدمات نوروزی هلال احمر افزود: طرح ملی ایمنی و سلامت با برپایی ۳۳ پست (ثابت و سیار)، ۲۴ فضای دوستدار کودک، ۷ خیمه نماز و ۹ ایستگاه سلامت در استان کرمان برگزار شد.
فلاح با اشاره به اینکه ۸۲ هزار و ۲۴۸ نفر از خدمات پست های ایمنی و سلامت در سراسر استان بهره مند شدند، تصریح کرد: ۷۳ هزار و ۴۰۶ نفر از خدمات پست های ثابت و ۸ هزار و ۸۴۲ نفر از خدمات پست های سحاب ( سامانه حرکت های بشردوستی) در ایام نوروز بهره مند شدند.
وی با اشاره به همکاری پزشکان داوطلب و اعضای جوانان در پست سلامت اظهار کرد: در راستای حساس سازی و آگاهی عموم مردم از سلامت خویش؛ ۵ هزار و ۱۰۶ نفر از مسافران با مراجعه به ایستگاه سلامت از خدماتی همچون ویزیت و اندازه گیری فشارخون بهره مند شدند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان با اشاره به اجرای طرح ملی پویش بهرفت در پست های ایمنی و سلامت استان کرمان گفت: رانندگان نخستین گروه هدف پویش بهرفت هستند که اعضای جوانان از طریق ارتباط چهره به چهره با مسافران و اطلاع رسانی در خصوص نقاط پرخطر جاده ها موفق شدند، ۴۰ هزار و ۵۰۲ نفر از مسئولان، مسافران و رانندگان را به پویش ملی بهرفت دعوت کنند.
وی تصریح کرد: از آنجایی که اقامه نماز در همه مراحل زندگی و در همه کار‌ها مقدم‌تر است، خیمه های نماز در جوار پست های ایمنی و سلامت در سطح استان کرمان برپا شده است که ۳ هزار و ۹۷۹ نفر به این خیمه ها مراجعه کردند.
وی با اشاره به برپایی فضای دوستدار کودک افزود: ۱۳ هزار و  ۹۹ خردسال در این مکان ها از بازی های متنوع، سرگرمی، نقاشی و قصه خوانی بهره مند شدند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان در پایان تصریح کرد: اعضای جوانان جمعیت هلال احمر استان کرمان، مسافران نوروز ۹۸ را با موارد مهم امدادی و ایمنی با توزیع ۷۲ هزار و ۴۱۲ بروشور، پوستر و سی دی های آموزشی و انگیزشی آشنا کردند.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مطالب مرتبط >