استاندار کرمان مطرح کرد

سرانه تخت بیمارستانی در استان کرمان پایین تر از سرانه کشوری

 |  نوشته شده توسط :

استاندار کرمان گفت که سرانه استان کرمان در وجود تخت بیمارستانی از سرانه کشور پایین تر است اما این استان در شاخص نیروی متخصص از سطح کشور بالاتر است.

به گزارش روز شنبه روابط عمومی استانداری کرمان، محمدجواد فدائی در نشست مشترک با اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی افزود: تسریع در صدور مجوزهای مورد نیاز بخش خصوصی و ارائه تسهیلات بانکی به این بخش برای ساخت بیمارستان و مراکز بهداشتی و درمانی منجر به افزایش سرانه درمان و بهداشت استان کرمان می شود.

وی ادامه داد: بازدید اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از مناطق جنوب کرمان می تواند در تخصیص بودجه به این استان بسیار تاثیرگذار باشد.

استاندار کرمان گفت: این استان در صورت افزایش بودجه با داشتن پتانسیل های بالقوه، نیازمند حضور بخش خصوصی و حمایت است.

فدایی تاکید کرد: صدور مجوزهای لازم مربوط به بخش خصوصی برای ساخت بیمارستان در مدت زمان کوتاه تر و تسریع در پرداخت وام از طریق بانک ها تا حدودی می تواند مشکلات سرانه تخت بیمارستان استان کرمان را مرتفع کند.

او گفت: افزایش بودجه دانشگاه علوم پزشکی و بودجه متوازن این حوزه، حضور سرمایه گذاران خارجی در بخش بهداشت و درمان و استفاده از پتانسیل خیرین و سازمانهای خیریه درحوزه بهداشت و درمان منجر به افزایش خدمات دولت به مردم می شود.

فراهم کردن ۸۰۰ تخت بیمارستانی تا پایان سال ۹۶ در کرمان

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مطالب مرتبط >