مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان:

۲۰۰ غرفه در نمایشگاه صنایع دستی کرمان حضور دارد

 |  نوشته شده توسط :

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: 200 غرفه امسال در یازدهمین نمایشگاه صنایع دستی و گردشگری کرمان برای معرفی صنایع دستی هنرمندان سراسر کشور اختصاص یافته که از این تعداد، 40 غرفه در اختیار صنعتگران کرمانی قرار خواهد گرفت.

غلامرضا فرخی در این‌باره افزود: یازدهمین نمایشگاه تخصصی صنایع دستی در قالب جشنواره صنایع دستی و گردشگری برگزار می شود و در بخش صنایع دستی هنرمندان و صنعتگران ۳۱ استان کشور حضور دارند.
وی با اشاره به حضور بخش گردشگری جشنواره صنایع دستی تصریح کرد: در این بخش ۴۰ غرفه در قالب بومگردی، دفاتر خدمات مسافرتی، مجتمع های تفریحی و گردشگری و اماکن اقامتی استان کرمان برپا می شود.
به گزارش ایرنا، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان اظهار داشت: هنرهای سنتی شهرهای جهانی صنایع دستی نیز در ۱۰ غرفه در معرض دید علاقمندان قرار می گیرد و در این راستا یک غرفه به گلیم سیرجان، شهر جهانی گلیم اختصاص یافته است.
وی تاکید کرد: نمایشگاه صنایع دستی و گردشگری فرصتی مناسب برای معرفی، ارائه توانمندیها و امکانات فعالان صنعت گردشگری و همچنین افرادی که به نوعی با این صنعت در ارتباط هستند، بشمار می رود.
فرخی افزود: عرضه و نمایش هنرهای سنتی، تعامل و ایجاد رقابت بین هنرمندان جهت ارتقاء سطح کیفی تولیدات، ایجاد بستر مناسب به منظور عرضه و بازاریابی محصولات صنایع دستی از اهداف برگزاری این جشنواره در بخش صنایع دستی است.
نمایشگاه صنایع دستی و گردشگری کرمان از تاریخ ۲۳ تا ۲۹ بهمن از ساعت ۱۰ تا ۲۰، در محل نمایشگاه بین المللی جنوب شرق میزبان علاقمندان خواهد بود.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مطالب مرتبط >