رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان خبر داد:

۲ هواپیمای سمپاش برای مقابله با هجوم ملخ‌ها در جنوب کرمان آماده شد

 |  نوشته شده توسط :

رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان با اشاره به اینکه دو هواپیمای سمپاش برای کنترل ملخ‌ها به جنوب کرمان آورده شده گفت: دو باند فرودگاهی در منطقه وجود دارد که در صورت نیاز و گستردگی هجوم ملخ‌ها با هواپیمای سمپاش برای کنترل شرایط اقدام می‌کنیم.

سعید برخوری با اشاره به هجوم ملخ‌هایی که از شبه جزیره عربستان به جنوب کشور ما وارد شده و استان‌های جنوبی کشور ما از جمله فارس، هرمزگان، جنوب استان کرمان و سیستان و بلوچستان را درگیر کرده‌اند اظهار داشت: این ملخ‌ها از بهمن ماه سال گذشته وارد کشور ما شده و مبارزه به آنها از همان زمان آغاز شده است.

به گزارش تسنیم، وی با بیان اینکه جازموریان در جنوب استان کرمان یکی از علفزارهای بزرگ کشور است که برای ملخ‌ها جاذبه زیادی دارد گفت: تا کنون این ملخ‌ها خسارتی به مزارع ما در جنوب استان کرمان وارد نکرده‌اند و تحت کنترل هستند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب استان کرمان با بیان اینکه تاکنون حدود هزار و ۴۰۰ هکتار از این منطقه سمپاشی شده است افزود: دو هواپیمای سمپاش به منطقه آورده شده و دو باند فرودگاهی در منطقه وجود دارد که یکی از آنها در حال ساخت است که در صورت نیاز و گستردگی با هواپیمای سمپاش برای کنترل شرایط اقدام کنیم.

وی با اشاره به اینکه فائو مسیر حرکت و وضعیت آنها را در دنیا رصد می‌کند و وضعیت آنها به فائو گزارش می‌شود بیان کرد: این ملخ‌ها تخم‌ریزی کرده‌اند و زمانی که به مرحله پورگی برسند رسیده سمپاشی آنها انجام می‌شود.

برخوری با بیان اینکه هر ملخ می‌تواند ۲۰۰ تا ۳۰۰ تخم بگذارد و از این رو وضعیت ملخ‌ها با حساسیت دنبال می‌شود گفت: اگر به هر دلیلی دسته‌ای از ملخ‌ها از دید ما پنهان مانده و تخم‌گذاری کرده باشند امکان دارد که به دسته‌جات میلیونی تبدیل شده و در صورتی که حالت تهاجمی بگیرند می‌توانند خسارات زیادی به مزارع ما وارد کنند.

وی با اشاره به اینکه براساس اعلام سازمان فائو وضعیت ایران از حالت زرد به نارنجی تبدیل شده است، افزود: با همه توان خود در حال مبارزه با این آفت هستیم اما این آفت تاکنون هیچ خسارتی به مزارع نرسانده است.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مطالب مرتبط >