سرپرست معاونت عمرانی استانداری:

آسیب زلزله هجدک به قنات‌های منطقه

 |  نوشته شده توسط :

سرپرست معاونت عمرانی استانداری گفته مشکلاتی در زمینه قنات‌های منطقه به وجود آمده، بعضی از قنات‌ها و مادر چاه‌ها ریزش کرده است.

ایسنا- سیدمصطفی آیت الهی موسوی درباره شناسایی ۱۴ گسل در اطراف شهرستان کرمان گفت که یک تیم از مرکز زمین‌شناسی و دوستان راه و شهرسازی در حال کار و شناسایی گسل‌های اطراف کرمان هستند و این مواردی که شناسایی شده، گسل‌هایی است که زاییده گسل‌های اصلی ما هستند و اخیراً فعالیتی نداشته‌اند.

وی درباره آخرین وضعیت منطقه هجدک شهرستان راور و خسارت‌های زمین لرزه‌های روزهای اخیر در منطقه اظهار کرد که خوشبختانه منازل مردم دچار خسارت نشده و تنها ترک‌های جزئی بود که با فرمانداری شهرستان برای در اختیار قرار دادن وام‌هایی هماهنگی انجام شده است.

موسوی با بیان این‌که مشکل به وجود آمده در زمینه قنات‌های منطقه است و به دلیل این‌که در عمق بوده، قنات‌ها و مادر چاه‌ها ریزش کرده و هنوز برآورد دقیقی از خسارت‌های وارده صورت نگرفته است، تصریح کرد که البته برای برطرف کردن مشکل قنوات و چاه‌های آب قرار است با همکاری جهاد کشاورزی و فرمانداری کار انجام و مشکل برطرف شود.

او گفته زمین لرزه‌های چند روز اخیر در منطقه هجدک خسارت سنگینی نداشته و امیدواریم با پشتکار دستگاه‌های اجرایی وقوع مشکلات کنونی را نیز به حداقل برسانیم.

وی در ادامه درباره شناسایی ۱۴ گسل در اطراف شهرستان کرمان گفت که یک تیم از مرکز زمین‌شناسی و دوستان راه و شهرسازی در حال کار و شناسایی گسل‌های اطراف کرمان هستند و این مواردی که شناسایی شده، گسل‌هایی است که زاییده گسل‌های اصلی ما هستند و اخیراً فعالیتی نداشته‌اند.

موسوی با بیان این‌که این گسل‌ها از قبل وجود داشته اما به‌علت عدم مطالعه دقیق، شناسایی نشده بود افزود که باید محدوده این گسل‌ها و محدوده اثر آن‌ها مشخص و حریم برای آن‌ها در نظر گرفته شود.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مطالب مرتبط >