افزایش ۲۵ درصدی قربانیان تصادفات رانندگی در کرمان| جاده کرمان- بم رتبه اول تصادفات جاده‌ای استان

 |  نوشته شده توسط :

ایام نوروز که اصلی‌ترین زمان سفر برای ایرانیان است در حالی از راه می‌رسد که تلفات رانندگی در کرمان نسبت به سال گذشته 25 درصد افزایش داشته و این موضوع می‌تواند زنگ خطری برای سفرهای جاده‌ای نوروزی باشد.

به گفته محمد مهدی بلوردی، مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان «در ۹ ماه گذشته سال جاری، ۶۷۲ نفر در راه‌های برون شهری استان کرمان فوت کرده‌اند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۵٫۶ درصد افزایش داشته است.»

آنطور که ایسنا نوشته وی در کمیسیون راه‌های استان کرمان گفته

۵۰ درصد تصادفات برون شهری استان در محورهای اصلی و ۴۹ درصد در محورهای روستایی بوده، از این بین ۶۰ درصد تصادفات منجر به فوت استان در جاده های اصلی بوده که ۲۳۸ مورد ناشی از واژگونی خودرو بوده است.

به گفته این مقام مسوول «محور «کرمان – بم» در رتبه اول مسیرهای اصلی استان در تعداد فقره‌های تصادف و همچنین منجر به فوت بوده به طوری که ۷۲ درصد تصادفات استان در این محور صورت گرفته است.»

وی اضافه کرده که پراید و پژو بیشترین کشته‌شدگان تصادفات استان کرمان را به خود اختصاص داده‌اند.

در همین حال مصطفی آیت‌الهی‌موسوی، معاون امور عمرانی استاندار کرمان در رابطه با بالا بودن تلفات سوانح جاده‌ای در محور «کرمان-بم» گفته

تصادفات محور کرمان – بم  در سال جاری ۶۰ درصد افزایش یافته که ۹۰ درصد تلفات جاده‌ای این مسیر مربوط به افغانی‌کش‌ها بوده است.

به گفته او  تعداد تصادفات مربوط به افغانی‌کش‌ها در استان کرمان  ۷۵٫۷ درصد افزایش یافته است که ۹۰ درصد آن مربوط به جاده کرمان – بم است.

سرهنگ یوسف نجفی، فرمانده پلیس‌ راهور شمال استان کرمان هم در این جلسه گفت که «در سال جاری ۱۶ درصد افزایش برخورد رخ به رخ داشته‌ایم، در تصادفات ناشی از استفاده از تلفن همراه ۱۱ درصد افزایش داشته‌ایم، همچنین در حرکات مخاطره آمیز ۲۸ درصد افزایش تصادف داشته‌ایم.»

به اشتراک بگذارید :

One response to “افزایش ۲۵ درصدی قربانیان تصادفات رانندگی در کرمان| جاده کرمان- بم رتبه اول تصادفات جاده‌ای استان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مطالب مرتبط >