مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان:

بیش ‌از ۴۲۰۰ نفر سیل‌زده استان کرمان امدادرسانی شدند

 |  نوشته شده توسط :

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان از امدادرسانی به بیش از ۴ هزار و ۲۰۰ نفر از اهالی روستاهای سیل‌زده در مناطق جنوبی استان خبر داد و گفت: امدادرسانی به این مناطق همچنان ادامه دارد.

رضا فلاح با اشاره به اینکه بارش‌های اخیر در جنوب و شرق استان کرمان باعث وقوع سیل، آب گرفتگی و طغیان رودخانه‌ها در شهرستان‌های ارزوئیه، کهنوج، رودبار‌جنوب، ریگان، بم و منوجان شده است اظهار داشت: ۸۶۳ خانوار گرفتار سیل و آب‌گرفتگی در این مناطق شدند.

به گزارش تسنیم، وی با بیان اینکه نجاتگران و امدادگران جمعیت هلال احمر در عملیات امدادی به ۴ هزار و ۲۶۸ نفر امدادرسانی کردند گفت: ۳۲ روستای استان دچار سیل و آبگرفتگی معابر شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان  از حضور ۱۳۵ نیروی امدادی و پرسنل در قالب ۳۱ تیم امدادی در این مناطق خبر داد و افزود: بای امدادرسانی به مردم در این مناطق ۲۶ خودروی امدادی و نجات در این عملیات به‌کارگیری شد.

وی با اشاره به دیگر اقدامات انجام شده تاکنون گفت: هزار و ۷۹۴ کیلو نایلون، ۹۳۰ بسته غذایی، ۶۵۲ تخته پتو، ۴۶۵ تخته موکت و سایر اقلام زیستی و گرمایشی در بین خانوارهای دچار حادثه توسط جمعیت هلال احمر توزیع شده است.

فلاح از اعزام بالگرد هلال احمر استان کرمان به تالاب جازموریان برای نجات ۱۶ نفر خبر داد و افزود: این افراد دامداران و کشاورزانی بودند که با وجود هشدار دستگاه‌های مسئول، به موقع نتوانسته بودند از منطقه خارج شوند.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مطالب مرتبط >

سایر خبر ها