مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان:

تلاش ۳۰ ساعته منجر به نجات ۲ مرد گرفتار در کویر شهداد شد

 |  نوشته شده توسط :
نجات 2 مرد توسط هلال احمر در کویر شهداد

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان از تلاش 30 ساعته نجاتگران این جمعیت برای نجات جان 2 مرد گرفتار در کویر شهداد با همکاری معاونت امداد و نجات استان سیستان و بلوچستان خبر داد.

رضا فلاح گفت: ظهر روز پنجشنبه تماسی تلفنی با جمعیت هلال احمر استان کرمان مبنی بر گرفتار شدن ۲ نفر در مسیر نهبندان شهداد گرفته شد که بلافاصله جمعیت هلال احمر این استان اقدامات لازم را جهت اعزام تیم امداد هوایی به منطقه انجام داد اما به دلیل نامساعد بودن شرایط جوی امکان پرواز بالگرد میسر نشد.

وی بیان کرد: به سرعت چهار تیم در قالب ۲۰ نجاتگر از مرکز استان و شهداد توسط ۶ دستگاه خودروی بدفورد، آمبولانس، آرگو، لندکروز و موتورسیکلت به منطقه یاد شده اعزام شدند اما با توجه به مسدود بودن جاده امکان دسترسی به افراد گرفتار در منطقه میسر نشد.

فلاح افزود: پس از ۳۰ ساعت نیروهای امدادی هلال احمر و اورژانس کرمان با همکاری جمعیت هلال احمر استان سیستان و بلوچستان توسط یک فروند بالگرد در طی پنج سورت پرواز این افراد گرفتار که در وضعیت نیمه هوشیاری بودند را نجات می دهند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان تصریح کرد: این افراد گرفتار، روز گذشته از خراسان جنوبی وارد کویر نهبندان به سمت شهداد می شوند و در باتلاق گیر می کنند.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مطالب مرتبط >