رئیس حوزه قضائی شهرستان فاریاب خبر داد:

شبکه جعل گسترده اسکناس در فاریاب متلاشی شد| بازداشت ۵ نفر به اتهام اخلال در نظام اقتصادی‌

 |  نوشته شده توسط :

رئیس حوزه قضائی شهرستان فاریاب با اشاره به انهدام یک باند جعل اسکناس که به صورت گسترده در چندین استان کشور فعالیت داشت، گفت: در این رابطه پنج نفر دستگیر شده اند.

علیرضا سالاری در تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت: پس از کسب گزارشی از سوی پلیس اطلاعات شهرستان فاریاب مبنی بر توزیع اسکناس‌های جعلی در سطح بازار، بلافاصله رسیدگی به موضوع در دستور کار سیستم قضائی قرار گرفت.

به گزارش مهر، وی عنوان کرد: در همان ساعات اولیه دو نفر از متهمان در شهرستان فاریاب دستگیر شدند و پس از انجام بازجویی‌های اولیه، عضو دیگر این باند در یکی از شهرستان‌های استان فارس بازداشت شد.

سالاری گفت: پس از انجام تحقیقات اولیه مشخص شد هسته اصلی این باند بزرگ جعل در یکی از استان‌های مرزی واقع در غرب کشور در حال فعالیت است که بلافاصله اکیپی از مأموران پلیس اطلاعات به استان کرمانشاه اعزام شدند.

وی افزود: با همکاری فرماندهی انتظامی کرمانشاه خانه تیمی اعضای این باند مورد شناسایی و ضربه قرار گرفت و در این عملیات سه نفر دیگر از اعضای این باند جعل به همراه مقادیر زیادی اسکناس جعلی کشف و ضبط شده است.

رئیس دادگاه عمومی شهرستان فاریاب بیان کرد: یکی از اعضای این باند در بازجویی‌های اولیه اقرار به جعل انواع مختلف کارت‌های شناسایی از قبیل کارت ملی و شناسنامه کرده است.

وی با اشاره به اینکه اعضای این باند کاملاً به صورت حرفه‌ای و شبکه ای در سطح کشور عمل می کرده‌اند و هیچ ردپایی از خود به جا نمی گذاشته‌اند، گفت: به طور مثال عامل توزیع اسکناس در یک استان، هیچگاه عامل مرتبط با خود را به صورت حضوری مشاهده نکرده است.

وی تصریح کرد: تاکنون حساب‌های متعدد بانکی از اعضای این باند در استان‌های مختلف کشور از جمله استان البرز شناسایی شده است و با دستور قضائی تمامی این حساب‌ها مسدود شده است.

سالاری با اشاره به اینکه دستورات لازم قضائی برای دستگیری سایر عوامل این باند صادر شده است، هشدار داد: دستگاه قضائی با افرادی که اقدام به اخلال در نظام اقتصادی کشور به هر شکی می‌کنند برخورد قاطع و جدی خواهد داشت.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مطالب مرتبط >