قرعه اتوبوس مرگ این‌بار هم به نام کرمان افتاد

 |  نوشته شده توسط :

- ۲۱ کشته بر اثر تصادف اتوبوس تهران - کرمان با یک تانکر -بی‌احتیاطی راننده اتوبوس دلیل تصادف خونین - مصدومان حادثه به کرمان منتقل می‌شوند - بعلت سوختگی شناسایی کشته‌ها امکان پذیر نیست

‌رییس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس‌ اصفهان اعلام کرد: در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا با اشاره به تصادف مرگبار شب گذشته، اظهار کرد: اتوبوس اسکانیا مسافربری که از تهران به سمت کرمان در حرکت بود با برخورد به یک خودرو حامل مشتقات نفتی منجر به مرگ ١٩ نفر در دم شد. 

وی ادامه داد: از ۵ نفر مجروح این حادثه ٢ نفر نیز به دلیل وخامت حال در بیمارستان جان باختند که آمار تلفات این تصادف را به ٢١ نفر رساند.

رییس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس اصفهان تاکید کرد هنوز علت حادثه مشخص نیست.

** انتقال مصدومان حادثه برخورد اتوبوس با تانکر سوخت به بیمارستان بادرود و کاشان

معاون امداد و نجات هلال احمر استان اصفهان گفت: اجساد ۱۹ تن از هوطنانمان توسط نجاتگران از اتوبوس خارج شده و مصدومان نیز توسط ۱۱ آمبولانس هلال احمر به بیمارستان‌های بادرود و کاشان منتقل شده اند.

داریوش کریمی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، در خصوص آخرین اطلاعات تصادف اتوبوس با تانکر در محور کاشان-نطنز، اظهار کرد: طبق آخرین اطلاعات این حادثه ۲۷ مصدوم بر جای گذاشته است و ۱۹ نفر از سرنشینان اتوبوس نیز جان خود را از دست داده‌اند.

وی افزود: تعدادی از مصدومان مثل راننده کامیون سرپایی درمان شده‌اند و تعداد دیگری از مصدومان با ۱۱ آمبولانس هلال احمر به بیمارستان بادرود و کاشان منتقل شده‌اند.

معاون امداد و نجات هلال احمر استان اصفهان ادامه داد: اجساد توسط نجات‌گران از اتوبوس خارج شده‌اند و در اختیار مراجع ذی صلاح قرار گرفته اند.

کریمی با اشاره به اینکه ۲۷ مصدوم این حادثه دچار سوختگی سطحی هستند، گفت: افرادی که در زمان ابتدایی حادثه توانستند از اتوبوس خارج شوند سوختگی شدید ندارند، اما متاسفانه گسترش آتش موجب شده تا ۱۹ تن از هموطنان مان در این حادثه جان خود را از دست بدهند.

وی خاطرنشان کرد: برخورد اتوبوس از پشت به تانکر سوخت موجب شعله‌ور شدن و گسترش آتش شده است.

** تردد در محور تصادف به طور کامل برقرار شد

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اصفهان در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، نیز در خصوص این حادثه، اظهار کرد: این حادثه ساعت ۱۱:۳۰ شامگاه گذشته (دوشنبه) نرسیده به تقاطع بادرود رخ داد که برخورد اتوبوس و تریلر حامل سوخت با یکدیگر منجر به آتش سوزی هر دو دستگاه شد.

فرزاد دادخواه با اشاره به این‌که مطابق آخرین آمار تا ۶ صبح امروز (سه شنبه) ۲۱ نفر از مسافران اتوبوس مصدوم شدند و ۱۹ نفر فوت کردند، افزود: هنوز اوژانس و هلال احمر آمار دقیق را اعلام نکرده است و براساس گزارش شب گذشته راننده کامیون فوت نکرده است،.

وی تصریح کرد: با توجه به این‌که کامیون در حال سوختن بود، مشخصات دقیق آن هنوز اعلام نشده است.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اصفهان در خصوص دلیل این حادثه و تصادف که منجر به آتش سوزی شد، اظهار کرد: هنوز دلیل اصلی این حادثه مشخص نشده و پلیس‌راه در حال بررسی این تصادف است.

وی در خصوص وضعیت تردد در این مسیر، گفت: با توجه به این‌که صحنه تصادف با آتش سوزی همراه بود، عبور سایر خودروها از مسیر انحرافی برقرار شد و ساعت ۲ بامداد شب تردد به طور کامل در این محور برقرار شد.

بی‌احتیاطی راننده اتوبوس دلیل تصادف خونین در محور کاشان- نطنز

این حادثه در پی خواب آلودگی احتمالی راننده اتوبوس و برخورد با تانکر سوخت حامل گازوئیل صورت گرفته است.

در این حادثه دلخراش اتوبوس از پشت به تانکر حامل سوخت برخورد کرده و در لاین مخالف واژگون می شود و که متاسفانه ۲۰ نفر فوت می کنند و ۲۷ نفر مصدوم شده اند.

مصدومان حادثه به کرمان منتقل می‌شوند

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان گفت: امکانات و تجهیزات لازم برای انتقال مصدومان و مجروحان حادثه اتوبوس تهران – کرمان به این استان فراهم شده است تا خانواده های این افراد نیازی به تردد و رفت و آمد به سایر استان ها نداشته باشند.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، حمید ملانوری افزود: براساس آخرین گزارش های دریافتی از استان محل حادثه، این حادثه تاکنون ۱۹ کشته داشته است که به دلیل سوختگی شدید قابل شناسایی نیستند و با آزمایش DNA و اقدامات پزشکی قانونی نسبت به شناسایی آنها اقدام خواهد شد.
وی ادامه داد: از ساعات اولیه صبح امروز نهادهای مربوطه در استان کرمان از جمله پلیس راه، اورژانس، پزشکی قانونی، مراکز درمانی و بهداشتی و سایر نیروهای امدادی آماده هستند و تیمی از استان کرمان نیز به استان محل حادثه اعزام شده است.

مسافران بر اساس صورت وضعیت ترمینال ۳۳ نفر بوده اند
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان اظهارداشت: این اتوبوس براساس صورت وضعیت موجود ترمینال دارای ۳۳ مسافر بوده که از این تعداد ۲۳ نفر کرمانی بوده اند و هفت نفر به مقصد انار، شش نفر به مقصد رفسنجان و ۱۰ نفر به مقصد کرمان عازم سفر شده بودند و مابقی مسافران نیز در بین راه سوار اتوبوس شده اند.
وی تاکید کرد: در این حادثه ۱۹ نفر در سرصحنه جان خود را از دست داده اند و ۲۷ نفر نیز به مراکز درمانی اعزام شده اند.
وی بیان کرد: تاکنون ۶ نفر از مجروحان سطحی این حادثه از مراکز درمانی ترخیص شده اند، ۶ نفر نیز نیاز به بستری داشته اند که از این تعداد نیز ۴ نفر ترخیص شده اند و هفت نفر نیز در بیمارستان بادرود حضور دارند که مداوای آنها نیز طولانی نخواهد بود.
وی اظهارداشت: ۶ نفر از مجروحان حادثه نیز به بیمارستان اصفهان منتقل شده اند  و دو نفر نیز با ۳۰ و ۵۰ درصد سوختگی به بیمارستان سوانح سوختگی امام موسی کاظم اصفهان منتقل شده اند.
این اتوبوس در مجموع حامل ۴۷ نفر بوده که از این تعداد ۴۴ نفر مسافر و ۳ نفر راننده و کمک راننده بوده اند.

 

انتقال چهار مصدوم به کرمان 

 دکتر صابری، مدیر مرکز فوریت های پزشکی علوم پزشکی کرمان دقایقی پیش به ایسنا  درباره آخرین وضعیت حادثه اتوبوس کرمان – تهران، گفت: هم اکنون در حال انجام اقدامات لازم برای انتقال ۴ نفر از مصدومین این حادثه می‌باشیم و ۴ نفر از مصدومین غیر قابل انتقال هستند و مابقی ترخیص شده‌اند.
وی اظهار کرد: ۶ نفر از مصدومینی که در بیمارستان شهید بهشتی کاشان بستری بودند، را اتوبوس آمبولانس تا یک ساعت دیگر به کرمان منتقل خواهیم کرد، همچنین ۷ نفر از مصدومان درمان و از بیمارستان شهید بهشتی کاشان ترخیص شدند و با ماشین شخصی به کرمان منتقل کردیم.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مطالب مرتبط >