مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان:

محور راور _ دیهوک بیشترین تلفات را دارد | ضرورت بهره برداری از باند دوم

 |  نوشته شده توسط :

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان گفت: در استان کرمان به ازای هر تصادف 1 تا 1.2 فوتی داریم که در محور راور دیهوک به دلیل مسافرت های خانوادگی تلفات بیشتر است و ضرورت بهره برداری باند دوم از اسرع وقت وجود دارد.

به گزارش ایسنا سیدعلی سیدعلیخانی در جلسه کمیسیون ایمنی راه های استان کرمان با اشاره به اینکه ۱۰ درصد بزرگراه های کشور را در استان داریم، افزود: طول راه های شریانی استان ۲ هزار و ۴۶۵ کیلومتر است که در این زمینه رتبه سوم کشور را داریم و نشان می دهد کرمان جزو استان های مطرح در حمل و نقل کالاست.

وی افزود: ۲۹ میلیون تن بار از جاده های استان حمل می شود که دوبرابر متوسط کشوری است و سنگین ترین بارهای کشور از جاده های استان حمل می شود که موجب خرابی راه های ما می شود.

سیدعلیخانی تصریح کرد: تعداد راهدارخانه های راه های شریانی استان ۱۲ مورد است که رتبه ۱۸ را داریم زیرا متوسط کشور ۱۴ راهدارخانه است و ۲۰ راهدارخانه نیاز است تا به متوسط کشور برسیم.

وی بیان کرد: استان کرمان با ۱۱ پاسگاه پلیس راه رتبه ۳۰ کشور را دارد و پایگاه های اورژانس برون شهریِ استان ۱۰۹ مورد است و رتبه ۱۹ کشور را داریم.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان با اشاره به وضعیت دوربین های کنترل سرعت در جاده های استان گفت: ۱۳۰ دستگاه دوربین نیاز است تا به متوسط کشوری در این زمینه برسیم.

وی افزود: استان کرمان با ۱۱٫۹ درصد تلفات جانی در هر ۱۰۰ کیلومتر راه شریانی رتبه ۱۸ را دارد اما به دلیل طولانی بودن راه ها رتبه دوم تلفات جاده ای را در سال قبل داشتیم.

سیدعلیخانی با اشاره به رشد ۲۰ درصدی تردد در جاده های استان کرمان در ۶ ماهه اول امسال، یادآور شد : در نیمه نخست امسال ۳۱۹ تصادف فوتی داشته ایم که ۳۹ فقره معادل ۱۰٫۹ درصد کاهش داشته اما تصادفات جرحی ۴ و نیم درصد افزایش داشته است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان با بیان اینکه در تصادفات جاده ای استان در مدت مذکور ۴۲۲ نفر سال فوت کرده اند که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۰٫۸ درصد کاهش داشته است گفت: در مجموع در ۶ ماهه اول امسال حدود ۱۸ درصد کاهش تلفات در جاده های استان کرمان را شاهد بودیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش افزود: ۶۵ درصد تصادفات مربوط به خودروهای سواری، ۷ درصد کامیون و ۱۷ درصد موتورسیکلت هاست که نشان می دهد رانندگان حرفه ای سهم کمتری در تصادفات دارند.

سیدعلیخانی اظهار کرد: بیشترین علت تصادفات عدم توجه به جلو است که دلیل عمده آن خستگی و خواب آلودگی است و در مرحله بعد عدم رعایت سرعت مجاز، سبقت غیرمجاز و … از دیگر عوامل تصادفات است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان با اشاره به اینکه طبق بررسی ها، ۵۰ درصد از تصادفات از ۴ عصر تا ۱۲ شب اتفاق می افتد و ۵۵ درصد حوادث واژگونی است، گفت: در استان کرمان به ازای هر تصادف ۱ تا ۱٫۲ فوتی داریم که در محور راور دیهوک به دلیل مسافرت های خانوادگی تلفات بیشتر است و ضرورت بهره برداری باند دوم از اسرع وقت وجود دارد.

علت ۴۵ درصد تصادفات محور بم کرمان خواب آلودگی است

فوت ۸۸۰ نفر در تصادفات جاده های فرعی استان در سال ۹۶

به اشتراک بگذارید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مطالب مرتبط >