مدیرکل راهداری استان کرمان:

واژگونی علت ۵۶ درصد تصادفات استان کرمان است

 |  نوشته شده توسط :

مدیرکل راهداری استان کرمان با بیان اینکه واژگونی علت ۵۶ درصد تصادفات استان کرمان است گفت: ۴.۵ میلیون مسافر از ابتدای سال جاری تاکنون در محورهای استان تردد داشتند.

سیدعلی حاج‌سیدعلیخانی صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان کرمان با اشاره به اینکه سال گذشته حدود سه میلیون نفر مسافر نوروزی در استان کرمان داشتیم اظهار داشت: پیش‌بینی می‌شود که امسال ۵ تا ۱۰ درصد افزایش مسافران نوروزی داشته باشیم.

به گزارش تسنیم، وی با عنوان اینکه هزار و ۵۰۰ کیلومتر از بزرگراه‌های ما در استان محور ترانزیتی هستند گفت: استان کرمان رتبه دوم طول راه‌های کشور را بعد از اصفهان دارد و از نظر محورهای ترانزیتی پنجمین استان کشور هستیم.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان با بیان اینکه مسئولیت کمیته حمل و نقل ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی به‌عهده اداره کل راهداری است عنوان کرد: فعالیت‌های ما هر ساله در سه محور برنامه‌ریزی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه حمل و نقل مسافر، راهداری و ارتقای کیفی و کنترل و نظارت و خدمات جاده‌ای سه محور فعالیت ماست گفت: توسعه فرودگاه‌ها و ارتقای ریلی در سال‌های اخیر اما هنوز هم بیش از ۸۵ درصد مسافران ما از جاده استفاده می‌کنند.

حاج‌سیدعلیخانی با بیان اینکه از ابتدای سال جاری ۴٫۵ میلیون مسافر در جاده‌های استان کرمان تردد داشتند و ۲۲۰ هزار نفر از مبدا استان کرمان به استان‌های دیگر سفر کردند افزود: با توجه به نزدیک بودن به ایام نوروز اقدامات زیادی برای این ایام در پیش‌بینی شده است.

وی با اشاره به اینکه تشکیل منظم کمیته منظم حمل و نقل در استان و برنامه‌ریزی برای پیش خرید بلیت‌های نوروزی که به صورت حضوری و هم اینترنتی انجام می‌شود عنوان کرد: پیش‌ فروش نوروزی ما از ۱۲ اسفند آغاز شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان به شناسایی مسیرهای پرتردد و تامین ناوگان برای این مسیرها، هماهنگی برای تامین سوخت ناوگان حمل و نقل عمومی در ایام نوروز و تهیه راهنمای مسافر اشاره کرد و گفت: هفت پایانه مسافربری در استان وجود دارد که کشیک نوروزی ۲۴ ساعته در آن مستقر شده و به شکایات مسافران به صورت مستقیم رسیدگی می‌شود.

وی با اشاره به فعال شدن گشت جاده‌ای فعال و نظارت مستمر بر سیستم حمل و نقل و پایانه‌ها بیان کرد: با شروع سفرهای نوروزی رفع معایب و ارتقای کیفی راه‌ها را در برنامه داریم.

حاج‌سیدعلیخانی به تجهیز و راه‌اندازی ۳۲ راهداری ثابت، ۱۰ واحد سیار و ۵۵ تیم راهداری اشاره کرد و افزود: ۱۴۲ ماشین‌آلات سبک و سنگین با ۲۴۰ راهدار به صورت شبانه‌روزی در این ایام آماده خدمت‌رسانی به هم استانی‌ها و مسافران نوروزی هستند.

وی به ۴ هزار و ۸۰۰ کیلومتر تجدید خط‌کشی جاده‌ها، مشخص سازی ۵۲ نقطه پرحادثه با نصب تابلوهای فسفری و ترمیم ۸۲۰ تابلوهای انتظامی و اخطاری اشاره کرد و گفت: ما در کرمان به واسطه گسترگی و پهناوری استان در کنار جاده‌های کویری، جاده‌های کوهستانی هم داریم که ۱۰ کیلومتر نیوجرسی در پرتگاه‌های استان نصب شده است و تمامی گاردریل‌های استان برای این ایام ترمیم می‌شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان با اشاره به نصب ۶۵ دستگاه چراغ گردان به عنوان پلیس مجازی در مسیرهای استان گفت: امسال گشت صیانت از حریم راه‌ها با همکاری نیروی انتظامی راه‌اندازی شده و تمامی محورهای پرتردد استان بازدید می‌شود.

وی با اشاره به ۴۳ هزار مترمربع ترمیم رویه آسفالت و درزگیری و ۲۴۲ کیلومتر آسفالت حفاظتی افزود: ۱۲۵ کیلومتر روکش آسفالت برای عید امسال انجام می‌شود و تمامی ورودی‌های استان روکش آسفالت شدند.

حاج‌سیدعلیخانی با اشاره به اینکه ۱۹ نقطه پر تصادف استان اصلاح شدند و با نصب ۱۰۲ سامانه کنترل سرعت در جاده‌های اصلی استان تقریبا تمامی جاده‌ها تحت پوشش نظارت تصویری هستند بیان کرد: در ۲۲ نقطه اصلی و گردنه‌های استان دوربین نظارتی داریم.

وی با بیان اینکه استان کرمان ۱۱ درصد وسعت کشور را به خود اختصاص داده و وجود مسیرهای طولانی که باعث خواب‌آلودگی می‌شود عنوان کرد: براساس ارزیابی‌های انجام شده ۵۶ درصد تصادفات استان به علت واژگونی است و وجود مجتمع‌های بین‌راهی تاثیر زیادی در کاهش این تصادفات دارد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان با اشاره به اینکه استان کرمان از نظر مجتمع‌های خدمات رفاهی رتبه هفت کشوری را دارد گفت: اگر ۱۱۳ مجتمع خدمات‌رفاهی ما در ایام نوروزبه بهره‌برداری برسد به رتبه خوبی در کشور می‌رسیم.

وی با بیان اینکه ۱۴ سامانه تابلو متغیر داریم که رتبه اول کشوری را در این حوزه داریم گفت: در ایام نوروز امسال حدود ۲۴ هزار و ۳۵ سفر در استان صورت گرفته که ۱۹ هزار و ۲۰۰ آن سفر درون استانی بوده است که از این سفرها حدود ۱۴۳ هزار و ۲۳۲ مسافر در درون استان و ۷۷ هزار و ۲۶۸ مسافر برون استانی جابه‌جا شده‌اند.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مطالب مرتبط >

سایر خبر ها