مدیر گروه آموزش و ارتقای سلامت دانشگاه علوم‌ پزشکی رفسنجان:

۶۰ درصد تصادفات در ورودی شهرها رخ می‌دهد

 |  نوشته شده توسط :

مدیر گروه آموزش و ارتقای سلامت معاونت اجتماعی دانشگاه علوم‌ پزشکی رفسنجان با اشاره به اجرای پویش 6030 در ورودی‌های شهرها گفت: 60 درصد تصادفات در 30 کیلومتری ورودی شهرها به وقوع می پیوندد.

نادعلی مهدی‌پور دیروز در جمع خبرنگاران افزود: رانندگانی که راههای طولانی را طی می کنند معمولا در ۳۰کیلومتری نرسیده به مقصد خسته می شوند و دقت لازم را در رانندگی ندارند.
به گزارش ایرنا، نادعلی مهدی پور بیان کرد: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای پیشگیری از تصادفات در ۳۰ کیلومتری ورودی شهرها پیش قدم شده و قصد دارد با برنامه ریزی، آمار تصادفات این بخش را کاهش دهد.
وی تصریح کرد: یکی از راهکارهای پیشگیری از وقوع تصادفات ایجاد پویش ۶۰۳۰ در ورودی های شهرهاست که این پویش در رفسنجان در پنج ورودی سرچشمه، یزد، کرمان، داوران و نوق ایجاد خواهد شد.
مهدی پور بیان کرد: رانندگان با اجرای این طرح در محل پویش توقف و با استراحت پنج دقیقه ای خستگی را از تن بیرون می کنند و سپس به رانندگی ادامه می دهند.
مهدی پور خاطرنشان کرد: بزرگترین عامل در مرگ و میرها پس از بیماریهای غیرواگیر مانند بیماری های قلبی، عروقی و سرطانها مسائل ترافیکی است.
رفسنجان با جمعیتی بالغ بر ۳۱۱ هزار نفر در ۱۱۰ کیلئمتری کرمان قرار دارد.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مطالب مرتبط >