افتتاح موزه پلیس کرمان با حضور استاندار

 |  نوشته شده توسط :

با حضور استاندار کرمان، فرمانده انتظامی استان و جمعی از فرماندهان نظامی و انتظامی استان و شهرستان، موزه پلیس کرمان افتتاح شد.

سردار”رضا بنی اسدی فر” صبح امروز ۲۹ اردیبهشت ماه در این مراسم اظهار کرد: قدمت تاریخی استان کرمان در امنیت منطقه زبانزد است و حوزه امنیتی استان کرمان بسیار گسترده بوده و تا بحرین را شامل می شده است.
وی با بیان اینکه به منظور راه اندازی موزه پلیس کرمان، قریب ۲۰ هزار سند رسمی کپی برداری و ثبت شده و اقدامات موثری صورت گرفته است، تصریح کرد: تاریخ ۲ هزار و ۷۰۰ ساله پلیس کرمان رصد شده که علاوه بر اهمیت آن در استان به عنوان یک ذخیره مهم در کشور مطرح است.
فرمانده انتظامی استان کرمان بیان کرد: مطالعه اسناد و استفاده از روش تاریخ نگاری، انعقاد تفاهمنامه همکاری با مرکز اسناد و کتابخانه ملی جنوبشرق و … از جمله اقدامات صورت گرفته در راستای راه اندازی موزه پلیس کرمان بوده است.
وی افزود: قرار است یکسری مجسمه ها برای موزه طراحی شود که در صورت همکاری میراث فرهنگی برای مکان دایمی موزه، کار ماندگاری خواهد بود.
بنی اسدی گفت: در آذرماه ۹۴ نخستین جشنواره اسناد نظم و امنیت در استان کرمان برگزار شد که ایجاد موزه تکمیل کننده این اقدام است.
فرمانده انتظامی استان کرمان در ادامه اظهار کرد: اسناد موزه اهمیت استان کرمان را در ادوار گذشته و سهم استان در حوزه امنیتی جنوبشرق کشور را نشان می دهد.
وی افزود: باید جوانان و مردم استان متوجه ظرفیت های استان خود در گذشته شوند ضمن اینکه ساماندهی این اسناد و ارائه به مردم کار مهمی است و باید از این ظرفیت استفاده شود.
بنی اسدی تصریح کرد: رسانه ها با تحلیل و مقایسه شرایط فعلی با گذشته دور و امکانات می توانند به حوزه امنیت کمک کنند.
آنطور که ایسنا نوشته موزه پلیس کرمان در محل دفتر تحقیقات کاربردی پلیس کرمان دایر شده است.
استاندار کرمان گفت: بیش از ۴۰ درصد گردشگران خارجی که به کشور می آیند، در حوزه فرهنگی هستند و موزه ها مورد توجه آنهاست و موزه ها تابلویی از پیشینه تمدن و فرهنگ ایرانیان هستند.

“علیرضا رزم حسینی در مراسم افتتاح موزه پلیس کرمان اظهار کرد: افتتاح موزه پلیس و نمایش پیشینه تاریخی نظم و امنیت کار ارزشمندی است.

وی افزود: بیش از ۴۰ درصد گردشگران خارجی که به کشور می آیند، در حوزه فرهنگی هستند و موزه ها مورد توجه آنهاست و موزه ها تابلویی از پیشینه تمدن و فرهنگ ایرانیان هستند.

رزم حسینی تصریح کرد: موزه پلیس شامل اسناد و مدارک معتبر ۲۵۰۰ ساله است که بخشی را شامل می شود و اسناد دیگری در کشور وجود دارد که در آینده قابل انتقال به موزه است.

وی بیان کرد: سیر تاریخی اسناد موزه نشان می دهد استان کرمان جایگاه ویژه ای در اداره این منطقه از کشور داشته است.

استاندار کرمان گفت: باید تبلیغات صورت گرفته و علاقمندان حوزه تاریخ بتوانند از این موزه استفاده کنند.

وی با اشاره به تلاش نیروی انتظامی در استان کرمان افزود: بار اصلی امنیت امروز استان بر دوش نیروی انتظامی است و امنیت بسیار خوبی داریم.

رزم حسینی بیان کرد: در سال گذشته استان کرمان رتبه برتر امنیتی را در کشور کسب کرد که نتیجه تلاش های شورای تامین و نیروهای امنیتی بوده است.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مطالب مرتبط >