تخفیف ۳۰ تا ۱۰۰ درصدی پرداخت عوارض برای فعالین فرهنگی و هنری منوط به تایید شورا

 |  نوشته شده توسط :
مهران عالم زاده شهردار کرمان

شهردار کرمان گفت: برای نخستین بار در این دوره شهرداری، در لایحه عوارضی که به صحن شورا می رود، آمده همه کسانی که فعالیت های فرهنگی و هنری دارند، از تخفیفات بین 30 تا 100 درصد برخوردار شوند و بعضا موسسات فرهنگی و قرآنی را مشمول معافیت عوارضی بکنیم که امیدواریم در صحن شورا رای بیاورد.

سیدمهران عالم زاده امروز در نشست “هنر استان کرمان در آینه نقد و نظر” (هم اندیشی هنرمندان، صاحب نظران فرهنگی و مسوولان) ادامه داد: هنر بهترین زبان انتقال مفاهیم است و باید همه از این ظرفیت استفاده کنیم.

آنطور که ایسنا نوشته وی با تاکید بر اینکه هنر برای مردم است و هنری که برای مردم و در خدمت مردم نباشد، نمی تواند پویایی لازم را داشته باشد، افزود: از هر هنر و هنرمندی که در این راستا به کمک ما بیاید، استقبال می کنیم و معتقدیم کارهای فرهنگی و اجتماعی که برای مردم انجام شود، بدون اینکه در بستری از هنر نباشد، اثرگذاری مطلوب را نخواهد داشت.

عالم زاده با بیان اینکه در این دوره شهرداری بسیاری از فضاهای شهری برای فعالیت های فرهنگی هنری قرار داده شده و همچنان این آمادگی را اعلام می کنیم که تشکل های هنری از فضاها استفاده کنند، بیان کرد: پیشنهادات شفاف و مدون را برای ترغیب فعالیت های هنری و فرهنگی را از سوی خانه هنرمندان می پذیریم و آمادگی را داریم در شورای اسلامی مصوب کنیم تا ادامه دار باشد.

وی با اشاره به اینکه باید به اقتصاد هنر توجه کرد، افزود: در موضوعاتی که شهرداری وارد می شود، در واقع به نوعی سوبسید فرهنگی هنری به قشری از جامعه است که توان پرداخت هزینه ها را در آن بخش ندارند و باید بخشی از بدنه اجتماع را ارتباط مستمر بیشتری با هنر بدهیم.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *



مطالب مرتبط >

سایر خبر ها