ساخت پنج پلاتو در استان کرمان

 |  نوشته شده توسط :
مهدی شفیعی مدیرکل مرکز هنرهای نمایشی

مدیرکل مرکز هنرهای نمایشی کشور گفت: عملیات اجرایی پنج پلاتوی استان کرمان با حمایت های دولت تدبیر و امید در حال انجام است.

مهدی شفیعی در آیین عملیات اجرایی پلاتوی شهر جیرفت افزود: طبق تفاهم نامه وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی و استاندار کرمان، اجرای پنج پلاتو در این استان برنامه ریزی شده است.
وی ادامه داد: چهار پلاتوی استان کرمان در حال ساخت است و امروز شاهد آغاز عملیات اجرایی پلاتوی شهر جیرفت هستیم.

وی بیان کرد: پلاتوی شهر سیرجان با پیشرفت ۷۰ درصدی در دست ساخت است و در سال جاری تکمیل و آماده بهره برداری خواهد بود.

دیرکل مرکز هنرهای نمایشی کشور گفت: دو پلاتوی تئاتر در استان هرمزگان در دست ساخت است که پیشرفت ۹۰ درصدی دارد و در نیمه اول سال جاری به بهره برداری می رسد.

مدیرکل مرکز هنرهای نمایشی کشور گفت: بخش تئاتر خیابانی این جشنواره به میزبانی جنوب کرمان سال آینده در جشنواره فرهنگ رضوی برگزار خواهد شد.

مهدی شفیعی همچنین در جمع هنرمندان شهرستان کهنوج افزود: یکی از نقاط قوت هنرمندان منطقه جنوب کرمان بویژه کهنوج اجرای تئاتر خیابانی است لذا برگزاری جشنواره تئاتر خیابانی در این شهرستان نیاز است.

وی به تجهیز پلاتوی شهرستان کهنوج اشاره کرد و گفت: پلاتوی این شهرستان با حمایت فرماندار کهنوج و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب استان کرمان به نمایندگی از مرکز هنرهای نمایشی کشور در سال جاری راه اندازی می شود.

وی تصریح کرد: تجهیز پلاتوی شهرستان کهنوج با اعتبار ۸۰۰  میلیون ریال آغاز می شود که فرمانداری این شهرستان ۴۰۰ میلیون ریال و اداره کل ارشاد جنوب هم ۴۰۰ میلیون ریال این اعتبار را به منظور تجهیز اولیه این مکان تقبل کرده است.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مطالب مرتبط >

سایر خبر ها