معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی:

کرمان می‌تواند پایلوت توسعه گردشگری هنری باشد

 |  نوشته شده توسط :

معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: گردشگری هنری از امتیازات جدید حوزه گردشگری است که جدیدا مورد توجه قرار گرفته و کرمان می‌تواند پایلوت اجرای طرح‌های گردشگری هنری باشد.

سید محمدمجتبی حسینی روز پنجشنبه در نشست مشترک با استاندار کرمان و رئیس بانک قرض‌الحسنه رسالت افزود: ایجاد خانه موزه‌های هنر در کرمان موجب رشد گردشگری هنری و ایجاد کلاس های ویژه و پیشرفته برای هنرجویان کرمانی می شود و به رشد فرهنگ، هنر، تعلق خاطر بین هنرمندان و زادگاه آنها و تعلق خاطر هنرمندان جوان به زادگاه خود کمک شایانی می کند.
وی با اشاره به اینکه اولین اکونوموزه کشور با عنوان موزه بانو حیاتی در استان کرمان راه اندازی شده است، ادامه داد: در راستای راه اندازی خانه موزه های هنر کرمان باید هنرمندان تراز اول این استان شناسایی شده و در رشته های مختلف تراز بندی شوند و خانه های فرهنگی متناسب با رشته و نوع فعالیت هر هنرمند، دراختیار آنها قرار گیرد و امکان اقامت این هنرمندان در این خانه ها نیز فراهم شود.
به گزارش ایرنا، معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز گفت: کرمان ناحیه زرخیز و هنر آفرینی است که در تاریخ بر اساس کرامتی که داشته به عنوان یک الگو شناخته شده است.
حسینی عنوان کرد: همکاری و نگاه مثبت استاندار کرمان به موضوعات فرهنگی و هنری یکی از ظرفیت های این استان به شمار می رود.
وی خاطرنشان کرد: زمانی می توانیم دیروز خود را به خوبی مورد حفاظت قرار دهیم که استمرار فرهنگی در آثار تاریخی و فرهنگی ما دیده شود.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مطالب مرتبط >

سایر خبر ها