رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان:

بخشی از حساب‌های مالی شرکت‌های بزرگ کرمان به استان انتقال یافت

 |  نوشته شده توسط :

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت شمال استان کرمان از انتقال بخشی از حساب‌های مالی شرکت‌های بزرگ کرمان به استان خبر داد.

مهدی حسینی‌نژاد صبح پنجشنبه در شورای معادن استان کرمان با اشاره به وجود معادن فراوان در شهرستان‌های زرند، کوهبنان و راور اظهار کرد: به لحاظ شرایط استخراجی که وجود دارد عموماً حوادثی در این زمینه رخ می‌دهد.

وی با اشاره به فاصله زیاد بین معادن و مراکز درمانی افزود: با توجه به این شرایط نیاز مبرم به یک پایگاه امداد و نجات در منطقه است.

حسینی‌نژاد ادامه داد: پیشنهاد می کنیم در مسجد ابوالفضل یک پایگاه امداد و نجات راه اندازی شود؛ زیرا این  مکان نقطه ثقل معدن شهرستان‌های راور، کوهبنان و راور است.

حسینی‌نژاد عنوان کرد: برای شروع عملیات اجرایی این پایگاه امداد نیاز به تایید شورای معادن استان کرمان داریم .

به گزارش مهر، وی با اشاره به اینکه در سطح کشور وزارت صمت چهار پایگاه را پیش‌بینی کرده است، تصریح کرد: هزینه برآوردشده برای اجرای فاز اول این پایگاه ۴ میلیارد تومان است که از محل حقوق دولتی و منابع خاص بند «ت» تبصره ماده ۶ منابع هزینه های حقوق دولتی دیده شده است 

وی بیان داشت: این پایگاه علاوه بر بحث معادن در محل کریدور راه  ارتباطی هم قرار دارد که امداد و نجات جاده‌ای و حوادث غیرمترقبه در آن دیده شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت شمال استان کرمان عنوان کرد: یک از چالش‌های ما در شورای معادن در حوزه معادن شن و ماسه است.

حسینی نژاد با بیان اینکه زمان مجوزهای این معادن یک‌ساله است، افزود: زمان صدور مجوز باید از دستگاه های متولی استعلام شود و پاسخ این استعلامات زمان است.

وی عنوان کرد: تقاضا داریم مدت زمان مجوز این کارخانه ها را از یک سال به سه سال افزایش دهیم و پروسه اداری در این زمینه کاهش پیدا کند.

حسینی نژاد ابراز داشت: فصل برداشت ماسه بادی در استان کرمان از اواخر دی ماه تا اردبیهشت ماه است و حداکثر ظرفیتی اکنون می توانیم اجازه برداشت دهیم ۱۰ هزار تن است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت شمال استان کرمان گفت: بخشی از حسابهای مالی شرکت های بزرگ به استان انتقال یافته است.

وی گفت: الگویی در این زمینه با شرکت مس طراحی کرده ایم که از این ظرفیت های مالی به وجود آمده در استان به نفع شرکت های کوچک استفاده می کنیم و تسهیلاتی به این واحدها پرداخت شود.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مطالب مرتبط >