دست صنایع اصفهان در جیب کارگران معادن زغال‌سنگ کرمان

 |  نوشته شده توسط :

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس می‌گوید شرکت‌های ذوب‌آهن و فولاد مبارکه اصفهان زیربار پرداخت قیمت قانونی زغال نمی‌روند و همین امر باعث شده پرداخت حقوق کارگران معادن زغالسنگ کرمان با مشکل مواجه شود.

محمدرضا پورابراهیمی در جلسه شورای اداری شهرستان راور گفته

با اینکه معاون اول رییس جمهور، قیمت زغال را افزایش داد و جلسات متعددی در این زمینه برگزار کردیم، شرکت ذوب‌آهن زیر بار نمی‌رود که قیمت قانونی که حق کارگران زغال‌سنگ است را رعایت کند.

به گفته او زمانی ۱۰ هزار نفر در شرکت زغال‌سنگ کرمان و شرکت‌های تابعه آن کار می‌کردند، اما الان معادن ما متروکه شدند که یکی از دلایل آن در حوزه قیمت‌گذاری است که شرکت‌های خریدار ضابطه را رعایت نمی‌کنند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مشکل ما در حوزه معادن کرمان این است که سنگ‌آهن و زغال‌سنگ این استان را مجانی و با قیمت‌های غیرکارشناسی برای فولاد مبارکه و ذوب‌آهن اصفهان می‌برند و درخواست رسیدگی به این موضوع داریم، تاکید کرده است که اگر این مساله درست شود، شرکت زغال‌سنگ می‌تواند قطب ایجاد اشتعال باشد و سرفصل تحولی ایجاد کند.

مدت‌هاست که حقوق کارگران معادن زغالسنگ کرمان با تاخیری چندماه پرداخت می‌شود، از جمله مهر امسال که با تاخیری سه ماهه حقوق آن‌ها پرداخت شد.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مطالب مرتبط >