رئیس دانشگاه پیام نور رفسنجان:

ظرفیت‌های معدنی کوه گبری رفسنجان در حال نابودی است

 |  نوشته شده توسط :

رئیس دانشگاه پیام نور رفسنجان گفت: سرمایه ۲۵ میلیون ساله کوه گبری رفسنجان با بی‌توجهی مسوولان در حال نابودی است.

روح‌الله خلیلی نژاد صبح چهارشنبه در جمع خبرنگاران عنوان کرد: دانشجویان بی‌بضاعت توسط خیران حمایت می‌شوند ضمن اینکه دانشجویان می‌توانند از بانک انصار وام ۱.۵ درصد دریافت کنند و دانشجویان بی‌بضاعت هم وام علوی بگیرند.

به گزارش مهر، خلیلی‌نژاد بیان کرد: این دانشگاه ۲۴ رشته کارشناسی و پنج رشته ارشد دارد و سال آینده برخی از رشته‌های ارشد و دکتری به این مجموعه اضافه می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به سرمایه‌های معدنی و کشاورزی شهرستان رفسنجان، تصریح کرد: ۲۵ میلیون سال طول می‌کشد تا سرمایه معدنی شکل بگیرد؛ سرمایه ۲۵ میلیون ساله کوه گبری رفسنجان با بی توجهی مسئولان در حال نابود شدن است در حالی که می‌توانست ثروتی عظیم برای این شهرستان به بار آورد.

رئیس دانشگاه پیام نور رفسنجان ادامه داد: خاکی که از این معدن استخراج می‌شود می‌تواند به گرانبهاترین سنگ‌های قیمتی تبدیل شود اما پودر شده و به خارج صادر می‌شود و سودش عاید دیگران می‌شود.

خلیلی‌نژاد ادامه داد: معدن کوه گبری تنها معدنی است که همزمان ۹ سنگ گرانبهای قیمتی حتی فیروزه را در دل خود جای داده است.

وی تاکید کرد: یکی از مصادیق گام دوم انقلاب که مقام معظم رهبری بیانیه آن را دادند این است که معادن را به جوانان علمی و دانشگاهی بدهیم اما گاهاً ما را به لحاظ علمی به رسمیت نمی‌شناسند اگر مسئولان به این امر مهم بها بدهند مشکلات اقتصادی نخواهیم داشت.

وی تأکید کرد: اینکه می‌گویند رفسنجان بحرانی است و… این‌ها ناشی از عدم مدیریت است، رفسنجان ثروتمندترین شهر دنیاست چون بزرگترین جنگل مصنوعی دست کاشت بشر و بهترین و غنی‌ترین معادن را دارد.

رئیس دانشگاه پیام نور رفسنجان تصریح کرد: نیروی بومی برای شهرش دلسوز است ما نخبگانی داریم که در تمام دنیا از آن‌ها استفاده می‌کنند اما در شهر خودش جایگاهی ندارد.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مطالب مرتبط >