در جلسه ستاد تنظیم بازار استان کرمان عنوان شد:

مرغ در استان به اندازه کافی وجود دارد| برخورد با تخلفات مرغداران تشدید می‌شود

 |  نوشته شده توسط :

سرپرست معاونت اقتصادی استانداری کرمان در جلسه ستاد تنظیم بازار استان کرمان با تاکید بر اینکه مرغ در استان به اندازه کافی وجود دارد و مشکلی نیست و باید با متخلفان برخورد کنیم، گفت: باید از خروج مرغ چه زنده و چه کشتار شده از استان بدون مجوز دامپزشکی ممانعت شود.

علی دهقان امروز ۱۹ اسفندماه در جلسه ستاد تنظیم بازار استان کرمان درباره مسائل مطرح شده درباره تخلفات مرغداران و عدم کشتار مرغ در برخی شهرستان ها اظهار کرد: تا آخر وقت اداری امروز مشخصات متخلفان به تعزیرات ارائه شود و تعزیرات اقدام لازم را انجام بدهد.
به گزارش ایسنا، وی با اشاره به اینکه اگر تعزیرات بخواهد وارد نظارت بشود، حرفی نداریم، افزود: دامپزشکی و جهاد کشاورزی باید روزانه آمار را به تعزیرات ارائه بدهند که برای تصمیم گیری تعزیرات موثر است.
سرپرست معاونت اقتصادی استانداری کرمان با تاکید بر اینکه مرغ در استان کرمان به اندازه کافی وجود دارد و مشکلی نیست و باید با متخلفان برخورد کنیم بیان کرد: باید از خروج مرغ چه زنده و چه کشتار شده از استان بدون مجوز دامپزشکی ممانعت شود.
وی افزود: در جلسات قبل ستاد تنظیم بازار، صنف مرغداران اعلام کرد که همه موارد حتی با سود قیمت هر کیلوگرم مرغ ۹۸۰۰ تومان تمام می شود که قیمت را ۱۰ هزار تومان اعلام کردیم و گفتند به تدریج کاهش پیدا کند تا بازار دچار التهاب نشود و از ۱۴ هزار و ۶۰۰ تا ۱۴ هزار و ۳۰۰ کاهش یافت و قیمت متوسط ۱۴ هزار و ۳۶۰ تومان و مرغ زنده ۱۰ هزار و ۵۰ تومان اعلام شده و این قیمت ها را خود جهاد کشاورزی و مرغداران و دامپزشکی به ما دادند.
دهقان تصریح کرد: در این آنالیز سود همه در نظر گرفته شده و قیمت همین است و نهادهای نظارتی محکم ایستاده اند، قیمت تغییر داده نمی شود و اگر مشکلی هست رسیدگی و رفع می شود.
وی در پاسخ به اظهار نظری مبنی بر افزایش سود مرغداران برای جبران ضرر سال های قبل گفت: به خاطر مسائل خاص اقتصادی همه مردم دارند ضرر می کنند و نمی شود که ۳۰ درصد سود به مرغدار بدهیم به دلیل اینکه سال ۹۰ ضرر کرده است.
سرپرست معاونت اقتصادی استانداری کرمان درباره تامین میوه شب عید اظهار کرد: توزیع میوه شب عید باید به نحوی باشد که جلوی سوءاستفاده های احتمالی گرفته شود و باید میوه با قیمت مناسب در اختیار تمام مردم قرار بگیرد.
حسین رشیدی، مدیرکل دامپزشکی استان کرمان در این جلسه اظهار کرد: در ۵۳ واحد مرغداری استان یک میلیون و ۲۹۰ هزار قطعه جوجه ۴۵ تا ۶۰ روزه آماده کشتار وجود دارد.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مطالب مرتبط >