مدیرکل آموزش و پرورش: دولت بودجه کافی برای بازسازی این مدارس ندارد

وجود ۷۰۰ مدرسه تخریبی در کرمان

 |  نوشته شده توسط :
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان
احمد اسکندری نسب، مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به اینکه در استان کرمان 635 هزار دانش‌آموز داریم گفت از این تعداد 150 هزار نفر از آنها در مدارس غیردولتی مشغول به تحصیل هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با بیان اینکه در استان کرمان بیش از ۷۰۰ مدرسه تخریبی وجود دارد، گفت: دولت بودجه کافی برای بازسازی این مدارس ندارد.

احمد اسکندری‌نسب امروز در آئین افتتاح مدرسه ۱۴ کلاسه «نور دانش» جیرفت با تبریک هفته معلم اظهارداشت: هدف ما در آموزش و پرورش اجرایی کردن سند تحول بنیادین است و این سند تنها سندی است که به عنوان نقشه راه آموزش و پرورش است.

وی با اشاره به اینکه از سال گذشته کلاس بازی و یادگیری در مدارس راه‌اندازی شده گفت: این یک کار بسیار خوب و با ارزشی است که در جیرفت برای نخستین بار از امروز راه‌اندازی می‌شود.

اسکندری‌نسب با ابراز امیدواری از اینکه همه مدارس ما به غیر دولتی تبدیل شوند بیان کرد: در سال گذشته ۱۸ میلیارد تسهیلات در اختیار مدارس غیردولتی در استان کرمان قرار دادیم.

وی با بیان اینکه در استان کرمان بیش از ۷۰۰ مدرسه تخریبی داریم، عنوان کرد: دولت بودجه کافی برای بازسازی این مدارس ندارد و می‌طلبد از ظرفیت خیرین مدرسه‌ساز در این حوزه استفاده کنیم.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به اینکه در استان کرمان ۶۳۵ هزار دانش‌آموز داریم گفت از این تعداد ۱۵۰ هزار نفر از آنها در مدارس غیردولتی مشغول به تحصیل هستند.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مطالب مرتبط >