در کمیسیون برنامه‌ریزی و هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کرمان اعلام شد:

کنترل قاچاق دام در کرمان شدت می‌گیرد

 |  نوشته شده توسط :

استاندار کرمان گفت: تا پایان سال مجوز خروج دام‌های سبک و سنگین از استان داده نشود و تردد دام در سطح استان بدون مجوزهای دامپزشکی تحت عنوان کالای قاچاق محسوب و با آن برخورد می‌شود.

به گزارش کرمان‌نو، این روزها با اینکه توسعه‌ صنعت پرورش دام و طیور در استان کرمان به سبب خشکسالی‌های پیاپی و برخورداری اقلیم‌های خوب از اهمیت ویژه‌ای برخوردار گشته، قاچاق دام اما به عنوان یک معضل در استان مطرح و بخش مهمی از وقت مسوولان اجرایی و قضایی را گرفته است. آن‌طور که ارسلان میری، مدیر کل تعزیرات حکومتی استان کرمان در نهمین کمیسیون برنامه‌ریزی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کرمان اعلام کرده در سال جاری ۱۱۶ فقره پرونده قاچاق دام در استان داشته‌ایم که بیش از نیمی از آنها تبرئه شده‌اند. این در حالی است که ابراهیم شهریاری، دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز کرمان در همین جلسه با اشاره به اینکه از ابتدای امسال ۹ هزار رأس دام قاچاق در استان کشف و ضبط شده، اعلام کرده برای جلوگیری از شیوع بیماری‌های دامی از طریق قاچاق دام به استان اقدامات موثری صورت گرفته اما دغدغه ما خروج دام از کرمان است. محمدجوادفدایی، استاندار کرمان نیز اما دیدگاه دیگری دارد. او می‌گوید تا پایان سال مجوز خروج دام‌های سبک و سنگین از استان داده نشود و تردد دام در سطح استان بدون مجوزهای دامپزشکی تحت عنوان کالای قاچاق محسوب و با آن برخورد می‌شود.

اکنون که اقدامات صورت گرفته از سوی مسوولان استان درخصوص قاچاق دام به روشنی اعلام شده باید به انتظار این نشست و دید آیا قاچاق دام سرانجام روند کاهشی خواهد داشت یا همانند سال های گذشته ادامه خواهد یافت.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مطالب مرتبط >