پایان ۳۸ سال اقامه نماز جمعه آیت‌الله جعفری در کرمان

“امام جمعه ما، مظهر وحدت ما”

 |  نوشته شده توسط :
آیت‌الله جعفری، امام جمعه سابق کرمان

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان پس از ۳۸ سال اقامه نماز جمعه، امروز با مردم دیار کریمان خداحافظی کرد.

آیت‌الله “سید یحیی جعفری” ظهر جمعه سوم آذرماه در آئین وحدت بخش نماز جمعه کرمان با اشاره به آیات و روایات، گفت: پیامبر اعظم (ص) فرمودند نزدیک‌ترین شما به من؛ نیکوترین شما از لحاظ اخلاق (کسانی هستند که اخلاقشان نیکوتر باشد)، حلم و بردباری آن‌ها بسیار بالا و پویا باشد و نسبت به اقوام و خویشاوندانشان نیکوکارتر باشند و خصوصیت دیگر آن‌ها این است که دارای انصاف باشند، است.

آیت‌الله جعفری به استعفای خود از نمایندگی ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان اشاره و عنوان کرد: از ۳۸ سال پیش امام جمعه کرمان بوده‌ام و اکنون به دلیل کهولت سن و مشکلات دوران پیری، به این نتیجه رسیدم که باید فردی که دارای توان جوانی است این سمت را قبول کند و به تکلیف خود عمل کند که مراتب به مقام معظم رهبری اعلام شد و مقرر گردیده حداکثر ظرف ۱۰ روز آینده حجت الاسلام و المسلمین «سلیمانی علیدادی» به عنوان امام جمعه کرمان معرفی شود.

وی با بیان این مطلب که بدون همکاری همه اقشار، هیچ امام جمعه‌ای موفق نخواهد بود، اظهار کرد: همه ارکان جامعه از مسئولین تا مردم باید همکاری و هم‌فکری داشته باشند تا نماز جمعه هر چه باشکوه‌تر برگزار شود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان خطاب به مردم گفت: در ۴ دهه فعالیت اینجانب بعنوان نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان شاهد فراز و نشیب‌ها و کاستی‌های زیادی بوده‌اید که از همه مردم دیار کریمان عذر خواهی و با همه شما خداحافظی می‌کنم.

وی با بیان اینکه از همه کسانی که در این دوران من را یاری کرده‌اند تشکر می‌کنم، تصریح کرد: ۳۸ سال قبل با حکم امام راحل به عنوان امام جمعه کرمان منصوب شدم و فرازها و نشیب های زیادی را پشت سر گذاشتم و اکنون نیز معتقدم که باید این منصب را به یک فرد توانمند داده شود.

آیت‌الله جعفری تاکید کرد: من برای همه شما دعا خواهم کرد و امیدوارم که هر چه خیر است پیش بیاید تا ما بتوانیم به تکلیف خود جامع عمل بپوشانیم.

در این مراسم مردم کرمان یک صدا با فریاد «امام جمعه ما، مظهر وحدت ما»، «تشکر تشکر» از قریب به ۴ دهه خدمت صادقانه آیت‌الله جعفری بعنوان نماینده ولی فقیه در استان کرمان و امام جمعه کرمان تشکر کردند.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مطالب مرتبط >