سفر احتمالی روحانی به کرمان|سفرهایی که نمایندگان خبر دادند و انجام نشدند

 |  نوشته شده توسط :
کاروان تدبیر و امید در روز پایانی سفر خود به کرمان، اردیبهشت 95

برخی نمایندگان استان کرمان در مجلس در حالی خبر از سفر رییس جمهور به کرمان دادند که استانداری کرمان اعلام کرده این سفر هنوز قطعی نیست.

یحیی کمالی پور، نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس صبح شنبه خبر داد که رییس جمهور در چند روز آینده به کرمان سفر می کند.

پس از او، احمد انارکی محمدی، نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس اطلاعات دقیق تری از سفر حسن روحانی به کرمان داد. او گفت که طی این سفر پروژه هایی از جمله هتل رفسنجان، بیش از سه هزار میلیارد پروژه مربوط به بخش خصوصی در شهر سرچشمه، خانه خشتی در شهرستان رفسنجان و چندین پروژه بخش خصوصی در سیرجان توسط رییس جمهور افتتاح می شود.

پس از این اظهارات، فرشید فلاح، مدیرکل حوزه استانداری کرمان در یک گروه تلگرامی نوشت:

🔹 امروز از نمایندگان محترم درخواست کردیم پیرامون سفر رییس محترم جمهور اطلاع رسانی یا مصاحبه را به مراجع رسمی واگذار کنند.

🔹تجربه سفر قبل و اطلاع رسانی غیر دقیق باعث انتظارات و اختلافاتی شد

🔹به محض قطعی شدن برنامه سفر پیرامون آن اطلاع رسانی خواهد شد

🔹به دلیل قطعی نبودن تاریخ و برنامه سفر و نیز مسایل دیگر از همه نمایندگان و حتی مدیران، اعضای شوراها و … درخواست کرده ایم در مورد سفر و برنامه های آن اطلاع رسانی نفرمایند.

چرا استانداری کرمان از نمایندگان مجلس خواسته درباره سفر رییس جمهور به کرمان اطلاع رسانی نکنند؟ با نگاهی به سابقه نمایندگان در اعلام خبر سفر احتمالی و البته انجام نشدن آن، دلیل این خواسته را می توان فهمید.

سفرهایی که انجام نشد

در مهر ۹۴  شهباز حسن پور، نماینده مردم بردسیر و سیرجان در مجلس علاوه بر اینکه گفت رییس جمهور به کرمان می آید، از جزئیات این سفر هم پرده برداشت تا سفر روحانی به کرمان قطعی به نظر آید. حسن پور به فارس گفته بود: مقرر شده ‌است حجت‌الاسلام روحانی دیدارهایی با مردم، نخبگان و دیگر اقشار استان کرمان داشته باشد و چند طرح را نیز افتتاح خواهد کرد.

یک ماه بعد اما نوبت محمد مهدی زاهدی، نماینده مردم کرمان و راور در مجلس بود که از سفر احتمالی رییس جمهور خبر دهد. زاهدی گفته بود: منتظر رییس جمهور هستیم تا به صورت رسمی عملیات پتروشیمی کرمان آغاز شود و وی قول داده در آذرماه به کرمان سفر کند.

حسن روحانی اما اردیبهشت ۹۵ به کرمان سفر کرد.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مطالب مرتبط >