رییس هیات نظارت بر انتخابات استان کرمان:

معترضان به نتیجه انتخابات، به رای مردم احترام بگذارند

 |  نوشته شده توسط :
احمد انارکی محمدی؛ نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس دهم
احمد انارکی محمدی؛ نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس دهم

رییس هیات نظارت بر انتخابات استان کرمان با اشاره به تایید انتخابات شورای شهر کرمان، از معترضان خواست به رای مردم احترام بگذارند.

احمد انارکی محمدی گفت که صندوق‌های شهر کرمان بازشماری شده و تغییر مؤثری در نتیجۀ انتخابات مشاهده نشده است؛ بنابراین، صحت انتخابات شوراها در شهر کرمان مورد تأیید این هیأت است.

به گفته او برای شفاف‌سازی وضعیت شمارش آرا در شهر کرمان، صندوق‌ها طی سه مرحله بازشماری شد که در مرحلۀ نخست، ۱۲ صندوق، در مرحلۀ دوم، پنج صندوق و در مرحلۀ سوم، ۱۲ صندوق در مجموع ۲۹ صندوق (۱۰ درصد صندوق‌ها) مورد بازشماری قرار گرفت و در هر مرحله به جز اختلافاتی که از خطای انسانی و شرایط سخت شمارش آرا به‌صورت دستی در زمان خستگی مفرط اعضای صندوق‌ها ناشی می‌شد، تغییر مؤثری در بازشماری صندوق‌ها دیده نشد؛ اما تلاش برای شفاف‌سازی بیش‌تر، هیأت عالی نظارت را برای قدم گذاشتن به بازشماری مرحلۀ بعد ترغیب کرد. اکنون که ۱۰ درصد صندوق‌های شهر کرمان بازشماری شده و تغییر مؤثری در نتیجۀ انتخابات مشاهده نشد، نتیجه انتخابات تایید می شود.

وی که نماینده مردم رفسنجان در مجلس هم هست، با تأکید بر این‌که از معترضان انتظار داریم با ملاک قرار دادن قانون و با توجه به این‌که برای جلب رضایت آن‌ها تلاش‌های زیادی شده، خدمات ارایه شده را نادیده نگرفته و به رأی مردم احترام بگذارند، گفت که طبیعتأ در هر انتخاباتی افرادی منتخب و افرادی از راه‌یابی به شورا بازمی‌مانند؛ بنابراین، همه باید در چارچوب قانون ضمن احترام به رأی مردم، از طرح مسایل حاشیه‌ای و اغلب خلاف واقع پرهیز کنند.

به اشتراک بگذارید :

One response to “معترضان به نتیجه انتخابات، به رای مردم احترام بگذارند

  1. اگه اقایان اخراجی شورا همینقدر که اصرار دارند تقلب شده با جدیت و اصرار کارهای شورا رو پیگیری کرده بودند الان مردم اونا رو از شورا اخراج نمی کردند
    درود بر مردم فهیم شهر کرمان که ثابت کردند هرکس به فکر مردم نباشد توسط مردم رد صلاحیت خواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *



مطالب مرتبط >