«استقامت» پلاک ماندگار نعمت‌الله‌زاده ماهانی است

 |  نوشته شده توسط : نکیسا خدیشی

سال گذشته به نمایندگی از هیات مدیره خانه مطبوعات با مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان کرمان مکاتبه‌ای کردم و از وی تقاضای نصب پلاک ماندگار مطبوعات بر سردر خانه سید مهدی نعمت‌الله‌زاده ماهانی را داشتم. اما ظاهرا فرآیند تصمیم‌گیری در این مورد آنقدر بروکراسی دارد که به عمر مرحوم ماهانی قد نداد و نتوانستیم شاهد نصب «پلاک ماندگار» در خانه‌ی ایشان در زمان حیاتش باشیم.

مرحوم نعمت‌الله‌زاده ماهانی از معدود کسانی بود که تا کهنسالی دغدغه‌ی رسانه داشت. در سال‌های مختلف، همواره با جدیت به این مسوولیت اجتماعی خود پای‌بند بود و در پایین و بالای مصائب سال‌ها روزنامه‌نگاری پا پس نکشید. او همواره رسانه‌ را از آن مردم می‌دانست و در مقاطع مختلف با ایجاد تحریریه‌های توانمند باعث شده بود کار در اختیار کاردان‌ها باشد.
هر چند تلاش من در خانه مطبوعات و دوستان در میراث فرهنگی برای نصب پلاک ماندگار در خانه مرحوم نعمت الله‌زاده ماهانی ناکام ماند، اما از وی نشریه‌ی «استقامت» به جای ماند که خود پلاکی ماندگار در عرصه‌ی رسانه استان کرمان است. ادامه‌ی انتشار منظم و با کیفیت «استقامت» در تند باد دشواری‌های این روزهای رسانه‌های مکتوب را شاید بتوان ماندگارترین پلاک برای مرحوم نعمت‌الله‌زاده ماهانی دانست. یادش گرامی و راهش سبز./ منتشر شده در نشریه استقامت

به اشتراک بگذارید :مطالب مرتبط >

سایر خبر ها