بافت زادگاه پزشکان سرشناس

 |  نوشته شده توسط : سبحان نقوی

از قدیم ، شهر بافت به نام زادگاه پزشکان سرشناس معروف است، از اینرو به منظور تکریم و پاسداشت جایگاه پزشکان بافتی که سرآمد استان و کشور می باشند علی الخصوص پزشکانی که عمر گرانمایه خود را در زادگاه خویش صرف مداوای همشهریان خود کرده اند با مصوبه ی شورای اسلامی شهر بافت ، خیابان ضلع شمالی شبکه بهداشت و درمان شهرستان بافت به نام دکتر حسن اشرف پور نام گذاری شد.

پزشک بزرگواری که هنوز هم تپش و آرامش قلب بسیاری از همشهریان خوبمان ، یادگار دستان توانمند این مرد بزرگ و ارجمند است.

از آنجا که پزشکان بافتی همواره باعث افتخار اهالی این خطه و مردمان این مرز و بوم بوده اند ، در راستای پاسداشت جایگاه این بزرگواران ، با همت شبکه بهداشت و درمان شهرستان بافت همایش بزرگی در تاریخ ۲۸ تیرماه در شهرستان بافت برگزار خواهد شد.
اقدام خدا پسندانه ای که در نوع خود بسیار قابل تقدیر است و امیدواریم زمینه ساز حضور بیشتر پزشکان بزرگوار و اندیشمند شهرمان در این شهرستان محروم باشد.

چه خوب است خدمات ارزنده بزرگانی چون آقای دکتر فریدون نوحی ، آقای دکتر حیدر امینی ، خانم دکتر فکرت ، مرحوم دکتر طلاچیان ، آقای حاج ابراهیم نقوی ، آقای فرامرز جهانداری و خانم شایسته نصیری را ارج نهیم.

بزرگوارانی که دانش ، سرمایه و اندوخته سالهای عمر با ارزششان را در شهرستان بافت صرف نموده و نام و آوازه خود را با دریایی از مهر و محبت در قلب ها و خاطره مردم این شهر جاودانه کرده اند و از خداوند متعال برای همه این عزیزان به پاس همه فداکاری ها ، عمر با برکت همراه با شادمانی و کامیابی خواهانیم.

آقای دکتر فریدون نوحی : احداث کلینیک تخصصی بزنجان
آقای دکتر حیدر امینی و خانم دکتر فکرت : احداث کلینیک تخصصی چشم پزشکی در شهر بافت
مرحوم دکتر طلاچیان : احداث مرکز دیالیز بیمارستان خاتم الانبیاء بافت
خیر بزرگوار آقای حاج ابراهیم نقوی : احداث مرکز خدمات جامع سلامت روستایی و اورژانس ۱۱۵ گوغر
خیر بزرگوار خانم شایسته نصیری : بابت احداث مرکز جامع سلامت روستایی بزنجان
خیر بزرگوار آقای فرامرز جهانداری : بابت احداث ساختمان اورژانس ۱۱۵ بین جاده ای بخش خبر

اما با همه توانایی های شهرمان در زمینه علمی ، فرهنگی و نعمت های خدادادی هنوز چهره فقیر و نداشته هایمان روح و قلب مردم صبور و استوار این شهر را می آزارد چرا که بسیاری از شهرهای همجوار هرگز منابع انسانی و علمی ما را نداشته اما هم اکنون روز به روز شاهد پیشرفت و شکوفایی این شهرها هستیم.

چگونه ممکن است که آنها از همه امکانات برخوردارند اما شهر بافت با همه آمادگی و داشتن نیروهای فعال و متخصص همچنان چراغ آبادانی اش کم سو است تا آنجایی که بسیاری از مردمان ارزشمند شهرمان ردای کوچ را بر تن کرده و جلای وطن نموده اند.
گرچه مسئولین بزرگوار در حد توان در زمینه حضور پزشکان و خیرین که در بالا به نام آنها اشاره شد فعالیت های خوبی داشته اند اما نسبت به نیازها و محدودیت های شهرمان هنوز کافی نیست و شهر تشنه حمایت بیشتر مسئولین است.

از قدیم شنیده ایم شهر بافت در زمینه پذیرفته شدگان رشته پزشکی سرآمد همه شهرهای کشور بوده است تا آنجایی که باعث تشویق دبیران فرهیخته شهرمان شد و مردم بافت آن روزهای خوب و افتخارآمیز را هرگز فراموش نکرده اند و این روزها هم منتظر دستان توانمند و دلهای مهربان پزشکانی هستند که گره دردهایشان را بگشایند لذا از پزشکان و سرمایه داران بزرگ شهرمان که در دیگر نقاط کشور در حال خدمت رسانی و پیشبرد اهداف خداپسندانه هستند نیز تقاضا داریم به زادگاه خود گوشه چشمی داشته و بذل عنایتی بفرمایند.

و کلام آخر : آب هست ، خاک هست پس جوانه خواهیم زد.

  • فعال فرهنگی_اجتماعی

به اشتراک بگذارید :مطالب مرتبط >