دولت و وزارت رفاه لجاحت نکنند، انتخاب کنند

 |  نوشته شده توسط : محمدعلی شهابی

در شرایطی که تامین اجتماعی در بحران عجیب به سر می برد و حلقه مدیران سابق هم تلاش می کنند تا از فرصت های ایجاد شده نهایت سوء‌استفاده را ببرند ،این چهار گزینه می توانند  سازمان تامین اجتماعی را از بحران نجات دهند و هرگونه مدیر تحمیلی به آن، خیانت به اموال بیمه‌شدگان است.

محمد ستاری‌فر؛ طراح و ایده پرداز مهم حوزه رفاه و رییس سازمان مدیریت در دوران اصلاحات؛ او مدیری قدر و باهوش اما مشمول قانون منع بکارگیری است. دولت اگر قصد دارد مهمترین صندوق بیمه‌ای کشور نابود نشود می تواند مجوز او را اخذ کند و اگر اقایان در کارش دخالت نکنند در شرایط بحرانی اخیر این سازمان را از ورطه سقوط نجات می‌دهد.

مهدی کرباسیان که تا دو ماه قبل مدیرعامل ایمیدرو بود و قبل از این هم در دهه هفتاد مدیرعامل این صندوق بوده است؛ او بنیانگذار شستاست و دولت و وزارت رفاه می توانند بخاطر شرایط حساس این صندوق، مجوز برگشت به کار او را هم طبق قانون منع به‌کارگیری درخواست کنند؛ کرباسیان نیاز به تعریف و تمجید ندارد و همگان او را می شناسند.بی شک شرایط تامین اجتماعی برای امنیت ملی از وزارت نفت هم حساس‌تر است.

علی حیدری نایب رییس فعلی هیات مدیره این صندوق و  چهره‌ی  مسلط و متبحر حوزه صندوق ها و تحصیلکرده این حوزه ،فردی پاکدست که زبانزد خاص و عام در این مجموعه است؛ حیدری خاک این مجموعه را خورده و برای دفاع از حیثیت این صندوق حد و مرزی نمی شناسد؛ بی‌شک و بدون تعریف و تعارف این گزینه درون سازمانی بهترین گزینه همه افکار، دیدگاه‌ها و کارشناسان است.

رحمت‌الله حافظی عضو سابق شورای شهر و مدیرعامل اواخر دهه ۸۰ این صندوق که حتی منتقدان او هم می گویند در شرایط فعلی گزینه ایده الی برای این صندوق و دفاع از ان در برابر دست‌اندازی‌های مافیا و اژدهاست؛ حافظی با سوابق خوب در شورای شهر و مقابله با موج فساد و املاک نجومی ثابت کرد که در برابر دفاع از اموال عمومی توانایی خاصی دارد؛ او با اینکه گرایش اصولگرایانه دارد اما مورد قبول همه افکار و عقاید اصلاح‌طلب و اصولگرا و رسانه‌هاست و می‌تواند در شرایط فعلی در کنار کارشناسان خبره، این صندوق را از گرداب طرح تحول و فشارهای بهارستان نشینان نجات دهد.

به اشتراک بگذارید :مطالب مرتبط >

سایر خبر ها