هوا؛ بی هوا

 |  نوشته شده توسط : یاسر سیستانی نژاد

ایسنا نوشته استبر اساس موضوع ماده ۲۲ و ۵۳ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، قیمت خردهفروشی تنباکو معسل، سیگار برگ و توتون پیپ در سال جاری تشریح شداین خبرگزاری در جدولی که به مناسبت اعلام ارزش دخانیات طراحی کرده آورده استتنباکوی معسل النخله(دو سیب، هلو،آلبالو) ۷هزار و ۵۰۰پانصد تومان، معسل الفاخر(نعناع، پرتقال) ۶ هزار و ۵۰۰ تومان، معسلالمزایا(پرتقال خامه، پرتقال نعناع) ۶ هزار و ۵۰۰ تومان و…»

در دنیای امروز از دود و دم گریزی نیست. دود خودرو، دود کارخانه، ریزگرد هم که اخیراً به آن اضافه شده است. چه بهتر از این که به همه این دودها طعم هایی اضافه شود تا مردم در این دنیای پردود حالی برده باشند!

نظر طنزیماتچی این است که در این شرایط فقط نباید نشست و به طنزیم خبر مشغول بود، بلکه وظیفه این قلم به مزدِ قلم شکسته، ارائه راهکار به مسوولان محترم است. ارائه راهکار، دو مزیت دارد:

۱- طنزیماتچی به نق زدن و غیره و ذلک متهم نمی شود

۲- در این آشفته بازار تخریب و تحریم و ترحیم و تکریم و تنظیم، حاصل عمری کار در زمینه طنزیم خبر و گزارش در اختیار مسوولان قرار می گیرد و آن ها را از این بی پیشنهادی نجات می دهد. چون طبق گزارش های رسیده همه مسولان، خصوصاً ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز شبانه روز در حالت آماده باش قرار دارند تا روی پیشنهادهای رسیده شیرجه زده و آنها را به منصه ظهور و تحقق برسانند.

بنا بر اصول فوق، طنزیماتچی پیشنهاد می دهد:

۱-حال که فعالان حوزه دود و دم به تنباکوها طعم هایی از جمله پرتقال و سیب و خامه و توت فرنگی وافزوده اند که دل از هر پیر و برنایی می رباید، بیایند و در اقدامی انسان دوستانه و در راستای تأمین نیازهای اولیه نوع بشر، طعم هایی از جمله گوجه فرنگی، سیب زمینی، نان تافتون دوّار، پنیر، گوشت هم بیفزایند تا در این دوره گرانی که دست بر قضا «طنزیم» هم هیچ اثر سوئی بر زندگی مردم ندارد، ملت از دودهای فوق، نهایت استفاده را برده و از هر گونه مواد غذایی گران قیمت که مغایر با اصول قناعت و صرفه جویی است، پرهیز نمایند.

۲-گویا کارشناسان پس از تشکیل جلسات طولانی در کارگروه های تخصصی به این نتیجه رسیده اند که تنها غذا برای ادامه حیات بشر کافی نیست و بشر برای بقای خود به مقداری هوا نیز نیاز داردالبته برخی کارشناسان، این نظریه را رد کرده و آن را در خصوص بشر امروز، منتفی دانسته اند و خاطر نشان کرده اند که همین مقدار دود و گرد و خاکی که در اتمسفر کشور موجود است کفاف عمر دو روزه بشر ایرانی را می دهد و نیازی به استفاده از روش های نخ نما شده سنتی نیست.

طنزیماتچی؛ به نهادهای ذی ربط(ما که نمی دانیم کدام نهاد چه وظیفه ای دارد، همین طور می گوییم نهاد ذی ربط) از جمله ستاد مبارزه با قاچاق ارز و کالا، شاید هم سازمان غذا و دارو، پیشنهاد می دهد که به هوای اهواز و کرمان و دیگر نقاط کشور که به حمد اگرد و خاک به اندازه کافیبلکه مازاد و قدر صادراتوجود دارد، در حد نیاز طعم های مختلف غذاهای پیشنهاد شده در بند ۱ را بیفزایند تا ما مردم این شهرها نه تنها از محصولات خارجی بلکه حتی از کشاورزان هم میهنمان نیز بی نیاز شویم.

به اشتراک بگذارید :مطالب مرتبط >