استاندار:

بازار هندی‌ها بازسازی می‌شود

 |  نوشته شده توسط :
علیرضا رزم‌حسینی استاندار کرمان

استاندار کرمان از بازسازی بازار هندیها به صورت مشارکتی در آینده ای نزدیک خبر داد و گفت: «نگاه به میراث های فرهنگی و تاریخی باید به گونه ای باشد که از آنها مراقبت و محافظت شود.»

به گزارش روابط عمومی استانداری علیرضا رزم حسینی در جلسه بررسی پروژه های اقتصاد مقاومتی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان، با اشاره به بازسازی بازار بارانداز در بازار قیصریه شهر کرمان گفته این بازار به مجموعه گردشگری تجاری با هماهنگی سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تبدیل شود.

وی سال های اخیر را دوران طلایی میراث فرهنگی، گردشگری دانست و یادآورشد که نگاه به میراث های فرهنگی و تاریخی باید به گونه ای باشد که از آنها مراقبت و محافظت شود.

استاندار کرمان با تاکید برآنکه بازار هندی ها بازسازی شود، تصریح کرد که در این راستا ۲۵ درصد را استانداری، ۲۵ درصد سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان و ۵۰ درصد منابع مورد نیاز بازسازی بازار هندی ها را اداره کل اوقاف و امور خیریه استان متقبل و طی یک ماه آینده بازسازی آن آغاز شود.

رزم حسینی با اشاره به اینکه ۷۰ سال گودال خشتمال ها در حوالی بازار بزرگ کرمان محل فساد بوده است، تصریح کرد که اکنون یک سرمایه گذار برای بازسازی این بنا ورود پیدا کرده است که برخی منتقد اجرای این طرح شده اند، منتقدان باید انتقادات خود را در قالب طرح ارائه کنند.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مطالب مرتبط >