مدیر عامل شرکت گل‌گهر

توقف خام‌فروشی در گل‌گهر سیرجان

 |  نوشته شده توسط :

مدیر عامل شرکت گل‌گهر گفته در راستای اقتصاد مقاومتی این شرکت خام فروشی را متوقف کرده است.

ایرنا_ ناصر تقی زاده گفت که توقف خام فروشی موجبات ارز آوری و خلق فرصت‌های جدید شغلی برای این منطقه را به دنبال خواهد داشت.

وی افزود که این اقدام بوسیله متخصصان و تلاشهای کارگران با رویکرد اقتصاد مقاومتی انجام گرفته و کاری ستودنی است.
مدیر عامل شرکت گل‌گهر همچنین خبر از ایجاد ۲ هزار شغل پایدار در طرحهای توسعه ای گل‌گهر در سال جاری داد و افزود که اینک ۱۶ هزار میلیارد تومان طرحهای توسعه این شرکت در حال انجام است.
تقی زاده به مسئولیت های اجتماعی پذیرفته شده توسط این شرکت به عنوان یکی از ۲۰معین اقتصادی استان کرمان اشاره کرد ادامه داد که در این راستا طرح احداث خط آهن سیرجان به مرکز استان و ساخت بیمارستان تخصصی را در اولویت نخست اجرایی قرار داده ایم.
وی از تقبل مبلغ ۱۰میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه از منابع بانکی گل گهر برای مددجویان تحت پوشش در سیرجان اختصاص داد و گفت که در ساخت مسکن مددجویان هم این شرکت مساعدت خواهد کرد.

سیرجان برترین شهر کشور در کاهش مستمری بگیران

در این نشست رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور گفته در حوزه اشتغال در سیرجان سال گذشته، ۲۳۶ فقره وام پرداخت شده است که مبلغی معادل سه میلیارد تومان بوده که این میزان در سال جاری به ۷ میلیارد تومان افزایش یافته است.
پرویز فتاح بیان کرد که در سال جاری به فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی ۱٫۵ میلیارد دلار از صندوق ذخیره ارزی برای پرداخت تسهیلات در حوزه شهری و روستایی اختصاص یافته است، در این زمینه باید توجه داشت که تسهیلات در زمان مناسب و به درستی پرداخت شود.
وی به معضل مسکن مددجویان نیز اشاره و بیان کرد که در شهرستان سیرجان ۴۵۵ نفر از مددجویان کمیته امداد فاقد مسکن هستند، تاکید داریم ظرف ۲سال آینده این مشکل به صورت کامل برطرف شود و در این زمینه کمیته امداد برای هر واحد ۲۰ میلیون تومان پرداخت می‌کند.
وی بر خروج مددجویان بر اساس خودکفایی از تحت حمایت امداد گفت که اساسی ترین کار در کمک به مددجویان، پوشش های بیمه ای است که در این زمینه نیز کمک لازم را خواهیم داشت.
پرویز فتاح همچنین از اختصاص بودجه ۲ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومانی به این نهاد در سال جاری خبرداد و گفت که دولت و مجلس در رفع فقر در جامعه همکاری خوبی دارند و سال گذشته ما ۱۰۲ هزار فقره وام اشتغال زایی داشتیم که ۱۴۰۰ میلیارد تومان از منابع امدادی و بانکی تامین اعتبار شد .
وی سیرجان را برترین شهر کشور در کاهش مستمری بگیران کمیته امداد عنوان کرد و گفت که در استان کرمان ۶٫۵ در صد جمعیت تحت پوشش هستند و این در حالیست که در سیرجان این رقم سه و ۳٫۶دهم جمعیت را شامل می شود.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مطالب مرتبط >

سایر خبر ها