جنوبی ها مراقب مصرف برق باشند|پایان تخفیف تعرفه گرمسیری

 |  نوشته شده توسط :

از ابتدای آبان نرخ برق مصرفی در جنوب کرمان به حالت عادی برگشته و فیش‌های برق بدون تخفیف محاسبه می‌شود.

عبدالوحید مهدوی‎نیا، مدیرعامل برق جنوب با اشاره به پایان فصل گرما در جنوب استان کرمان گفته هفت شهرستان جنوبی استان کرمان به دلیل قرار گرفتن در منطقه گرمسیری در هفت ماهه نخست سال از تخفیفات مناطق گرم۱ و گرم ۲ برخوردار می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه در استان کرمان سه منطقه عادی، گرم ۱ و گرم ۲ داریم اضافه کرده که نحوه محاسبه مصرف برق در این مناطق به دلیل میزان شدت گرما متفاوت است.

به گفته او نرخ برق مصرفی در مناطق عادی بین ۴۵ تا ۳۲۰ تومان است و نرخ برق مصرفی در مناطق جنوبی استان کرمان از ابتدای فرودین تا پایان مهر ماه از ۱۵ تومان شروع می‌شود.

وی با اشاره به اینکه میانگین سرانه مصرف برق هر خانه در دنیا در طول سال حدود هزار کیلو وات است گفت که میانگین میزان مصرف برق در ایران به دلیل عدم اصلاح الگوی مصرف دو هزار و ۹۰۰ کیلو وات بوده که از میانگین مصرف دنیا بالاتر است.

مهدوی‎نیا با ابراز تاسف از اینکه در مناطق جنوبی استان کرمان مشترکانی داریم که مصرف برق آنها در یک ماه تا پنج هزار کیلو وات می‌رسد، اضافه کرد که این میزان مصرف یعنی پنج برابر میانگین مصرف سالیانه یک خانه در دنیا، که این جای تامل دارد.

وی با بیان اینکه بعضی مشترکان در مناطق گرمسیر جنوب استان به‌علت نرخ پایین تعرفه برق، مصرف برق خود را اصلاح و مدیریت نمی‌کنند گفته به این مشترکان توصیه می‌شود در مصرف برق صرفه‌جویی کرده و با رعایت الگوهای مصرف میزان مصرف خود را به ویژه در فصل‌های سرد سال مدیریت کنند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق جنوب استان کرمان با تاکید بر اینکه با آغاز فصل سرما تخفیف تعرفه گرمسیری برق در جنوب کرمان به پایان رسیده گفت که از ابتدای آبان ماه تعرفه‌های برق در مناطق جنوبی استان به حالت عادی برگشته و در صورت عدم رعایت مصرف برق با قبوض سنگین روبرو می‌شوند.

منبع: تسنیم

به اشتراک بگذارید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مطالب مرتبط >