شهردار کرمان:

در این روزهای سخت در کنار خوزستان و خوزستانیان باشیم

 |  نوشته شده توسط :
سید مهران عالم زاده، شهردار کرمان

خوزستان سرافراز، این روزها، یک بار دیگر در معرض آزمونی سخت و دشوار قرار گرفته است. انگار این خطه‌ی پاک، یک بار دیگر قرار است به همه‌ی ما در سرتاسر میهن عزیزمان، درس استقامت و ایستادگی بدهد.

به نام خدا

خوزستان سرافراز، این روزها، یک بار دیگر در معرض آزمونی سخت و دشوار قرار گرفته است. انگار این خطه‌ی پاک، یک بار دیگر قرار است به همه‌ی ما در سرتاسر میهن عزیزمان، درس استقامت و ایستادگی بدهد. نظیر آنچه که روزگاری نه چندان دور و در سال‌های دفاع مقدس شاهد بودیم. این بار خبری از صدام و صدامیان نیست. آنها برای همیشه قید سودای دست اندازی به این خاک پرگهر را زده اند. این بار این «بی مهری طبیعت» است که می خواهد با اراده پولادین مردمان «کرخه و کارون» زورآزمایی کند. بی خبر از آنکه این مردمان نجیب سال‌هاست که کج خلقی‌ها و بی مهری‌های طبیعت را تاب آورده‌اند. سال‌هاست که ریزگردها و گرمای طاقت فرسای جنوب نتوانسته اند خم به ابروی این دیار سرافراز بیاورند.
این بار نیز خوزستان سرافراز خواهد ایستاد.
این روزها که به نیابت از مردمان شریف خطه کرمان و با اندیشه مشارکت در امدادرسانی به خوزستان عزیز در این استان عزیز حضور داشتم، به هر میزان که از طبیعت کج خلقی و بی مهری دیدم؛ از این مردمان شریف، ایستادگی و استواری دیدم. صحنه هایی بی نظیر در حمیدیه و سوسنگرد و … آنجا که مردم علیرغم «توصیه های مشفقانه» در خصوص تخلیه شهرها و روستاها، ماندند و با کمترین امکانات برای نجات شهرها و روستاهای خود تلاش کردند. دیدن جوانترهایی که شب ها را کنار سیل بندهای دست ساز به صبح می رساندند، حکایت غریب و البته زیبایی است که بایستی برای تمام ایران بازگو شود. روزهای سختی بر هموطنانمان در خوزستان گذشته و متاسفانه روزهای سخت تری نیز در پیش خواهد بود. و البته جای نگرانی نیست. چرا که خوزستان سرافراز، تنها نیست. خطه پاک خوزستان هیچ گاه تنها نبوده و تنها نخواهد ماند. چه در دوران دفاع مقدس و چه حالا که آزرده خاطر از بی‌رحمی طبیعت است. شایسته است همه در این روزهای سخت در کنار خوزستان و خوزستانیان باشیم …ان شالله

سید مهران عالم زاده
شهردار کرمان
بیست و دوم فروردین ماه نود و هشت

به اشتراک بگذارید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مطالب مرتبط >