رئیس کل دادگستری استان کرمان:کاهش شش درصدی ازدواج در سطح کشور

 |  نوشته شده توسط :
«یدالله موحد» رئیس کل دادگستری استان کرمان

رئیس کل دادگستری استان کرمان در جلسه نشست ائمه جمعه جنوب استان کرمان می‌گوید سال گذشته ۶۸۵ هزار ازدواج در سطح کشور به ثبت رسیده که نشانگر کاهش شش درصدی آن نسبت به سال ۹۳ است.

یدالله موحد با اشاره به روند وضعیت طلاق در کشور تاکید می‌کند طلاق به درخواست زوجه بیشترین متارکه در سال گذشته را به خود اختصاص داده که بعد از آن طلاق توافقی رتبه دوم را دارد.

او  مشکلات اقتصادی، فرهنگی، اعتیاد و دخالت خانواده‎ها در زندگی زوجین را جزو دلایل اصلی طلاق معرفی کرد.

وی همچنین تعداد پرونده‌های رسیدگی شده در شورای حل اختلاف کشور را  در سال گذشته را بیش از دو میلیون دانست که از این تعداد ۱۵۰هزار  فقره در شورای حل اخلاف استان کرمان رسیدگی شده است.

رئیس شورای قضایی استان کرمان امنیت در جنوب کرمان را مطلوب دانسته و می‌گوید امیدواریم ائمه جمعه، روحانیون و سران طوایف در حل و فصل دعاوی خانوادگی به کمک دستگاه قضایی بشتابند تا از ورود حجم بالای پرونده‎ها به سیستم قضایی جلوگیری شود.

وی همچنین تاکید می‌کند جنوب کرمان از امنیت قابل قبولی برخوردار است و با تلاش‎های شبانه‎روزی دستگاه‎های اطلاعاتی، امنیتی و انتظامی شاهد پایدارتر شدن این امنیت هستیم.

او با تأکید بر اینکه تقویت قوه قضائیه، تقویت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است می‌گوید  قوه قضائیه برای دفاع از ولایت و ارزش‎های انقلاب اسلامی همواره پیشگام بوده است

به اشتراک بگذارید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مطالب مرتبط >