رشد ۳۲ درصدی مسافران نوروزی در سال۹۷

 |  نوشته شده توسط :

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمان اعلام کرد که مجموعه ورودی به استان تا آخرین آمار ثبت شده چهار میلیون و 388 هزار و 496 نفر بوده که رشد آن نسبت به سال گذشته حدود 32 درصد بوده است.

راضیه زنگی آبادی- استاندار کرمان در اولین جلسه شورای اداری استان از افتتاح ۱۰هزار میلیارد تومان پروژه در سال جدید خبر داد و گفت استان ما در سال گذشته در صدر خبرهای کشور بود و مسئولین ارشد کشور به استان کرمان سفر کردند.

علیرضا رزم حسنی از لزوم ترویج فرهنگ وقف خدمت در جامعه سخن گفت و افزود: یکی از ظرفیت های ارزان و کم هزینه بحث گردشگری است و در سال جاری به این موضوع بیشتر خواهیم پرداخت.

رزم حسینی درادامه اقدامات اقتصادی و فرهنگی را مکمل یکدیگر دانست و بیان کرد: دبیرخانه شورای فرهنگی فعال شود و نبض فرهنگی در استان کرمان باید بزند.

وی با گلایه از عدم سرکشی برخی از مدیران اعلام کرد : کشور ما از قابلیت‌های بسیار بالایی برخوردار است و براساس آمار ۲۰۱۷ صندوق بین‌المللی، تولید ناخالص ایران یک هزار و ۵۴۹  میلیارد دلار در سال است که رتبه ۱۸ در جهان را کسب کرده است.

در ادامه معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمان نیز با توجه به عملکرد ستاد های تشکیل شده در کرمان و شهرستان ها گفت که استان ما در گردشگری رتبه برتر را به خود اختصاص داده و اعلام کرد که مجموعه ورودی به استان تا آخرین آمار ثبت شده چهار میلیون و ۳۸۸ هزار و ۴۹۶ نفر بوده که رشد آن نسبت به سال گذشته حدود ۳۲ درصد بوده است.

مصطفی آیت اللهی موسی ضمن اعلام تعداد اقامت  ۳۴۶ هزار و ۷۱۹ نفر گردشگر که نسبت به سال گذشته ۲۸ درصد رشد داشته گفت اقامت در تاسیسات گردشگری من جمله هتل ها و مراکز بوم گردی ۸۸هزار و ۱۷۷ نفر  برابر با ۲۵ درصد اقامت کل استان بوده و رشد آن نسبت به سال گذشته ۶۳ درصد است.وی اقامت در مهمانسراهای ادارات و مدارس را  ۲۵۸ هزار و ۵۴۲ نفر اعلام کرد و گفت ۷۵ درصد اقامت استان در این مراکز اتفاق افتاده که ۱۹درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است.

جانشین ستاد سفر استان ادامه داد که از تعداد افراد مقیمی که در کرمان حاضر شدند ۸۰/۶ درصد یعنی ۳۴۶ هزار و ۷۱۹  نفر در مدارس هتل ها و مهمانپذیر ها و بوم گردی ها اقامت داشتند. وی با اشاره به این که امسال ۱۸۲ واحد بومگردی در مجموعه استان فعالیت می کنند گفت که این مجموعه  جاذبه بسیار خوبی به خصوص برای گردشکران خارجی را در  پیش داشته و ۱۹/۴درصد یعنی ۸۳هزار ۳۵۴ نفر هم در کمپ های گردشگری و پارک ها اقامت کردند.

آیت اللهی موسوی میزان اقامت نفرشب افراد مقیم در کمپ های گردشگری و مدارس در سطح استان را به طور متوسط ۹۳۶هزار و ۱۴۱ نفر اعلام کرد و گفت: میزان اقامت نفرشب افراد مقیم در کمپ ها و پارک ها به طور متوسط ۸۳هزار و ۳۵۴ نفر بوده  و در مجموع ۱۱۹هزار و ۴۹۵ نفر شب اقامت مسافرین نوروزی در سطح استان را شاهد بوده ایم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمان توضیح داد که جمع بازدید های اتفاق افتاده در ایام نوروز از مراکز مختلف یک میلیون و ۳۰۳ هزار و ۲۲۹ نفر بوده که ۶۱ درصد رشد نسبت به سال گذشته را نشان می دهد. وی در خصوص امکان تاریخی نیز گفت که بازدید از موزه ها  ۷۵۳ هزار و ۲۱۶ نفر با رشد ۸۸درصدی همراه بوده ، در ادامه آیت اللهی موسوی آمار بازدید از باغ فتح آباد ۱۴۵هزار و ۵۳۲ نفر برابر با  ۳۲ درصد رشد، باغ شاهزاده ماهان ۵۲۰ هزار و ۹۱ نفر با ۴۵ درصد رشد و بازدید از مجموعه گنجعلیخان و حمام ۸۸ هزار و ۱۵۹ نفر با ۴۱ درصد رشد نسبت به سال گذشته اعلام کرد.

آن طور که آیت اللهی موسوی می گوید بازدید از کلوت های شهداد ۵۸ هزار و ۱۴۰ نفربا ۳۵درصد رشد، بازدید از ارگ بم ۵۵هزار و ۲۱۸ نفر با ۸درصد رشد، بازدید از میمند ۴۰هزارو ۲۱۰ نفر با ۲۸ درصد رشد، بازدید از مجموعه خانه حاج آقا علی ۳۲ هزار و ۳۷۹ نفر با ۶۷ درصد رشد و ارگ راین ۱۶هزار و ۹۸۴ نفر با ۲۱ درصد رشد نسبت به سال گذشته را شاهد بوده ایم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمان از ۷۵۰ ساعت برنامه مفرح در ایام نوروز ،۱۱۰ ساعت برنامه در کاروانسرای گنجعلیخان یاد کرد و گفت ۶۰۰هزار برگ اطلاعات گردشکری در سطح استان و شهرستان ها توزیع شد و ادامه داد که ۱۲ نمایشگاه گردشگری در شهرستان های استان و ۱۳ نمایشگاه گردشگری در بیش از ۲۳ شهرستان استان شکل گرفت.

جانشین ستادسفر استان افزود  که  ۱۲۰ تور یک روزه برای ایام عید پیش بینی شده بود که۲ هزار و ۵۰۰ نفر از این تور ها استفاده کردند. وی مورد جدید امسال را اجرای نمادین چوگان در کاروانسرای گنجعلیخان  روز ۱۱ فروردین معرفی کرد که مورد استقبال گردشگران قرار گرفت.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمان، کنترل قیمت ها و توزیع به موقع و مناسب میوه و مایحتاج مردم در ایام نوروز، اجرای برنامه های متنوع توسط عشایر در سطح استان و مبادی ورودی، ارائه مناسب و به روز آمار توسط مسئولین مربوطه و حضور مسئولان کمیته ها در برنامه های متفاوت صدا و سیما نیز در ایام نوروز را از دیگر اقدامات انجام شده برشمرد.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مطالب مرتبط >