مدیرکل ثبت احوال:

فرصت برای ثبت نام کارت هوشمند ملی تمدید شد

 |  نوشته شده توسط :
حسین زین‌الصالحین، مدیرکل ثبت احوال

مدیرکل ثبت احوال اظهار کرد: از جمعیت واجد شرایط دریافت کارت هوشمند ملی در استان 300 هزار نفر باقی مانده که تا پایان خردادماه جاری فرصت دارند ثبت نام کنند.

حسین زین‌الصالحین در رابطه با آخرین وضعیت صدور کارت هوشمند ملی گفت: بالغ بر ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر واجد شرایط کارت هوشمند ملی داریم که تاکنون با برنامه یزی های خوب ثبت احوال بخش عظیمی از کارت های هوشمند مردم صادر شده و مابقی نیز ثبت نام کرده اند.

وی بیان کرد: قریب به ۳۰۰ هزار کارت دیگر باقی مانده است که تا پایان خردادماه جاری مردم استان ثبت نام خواهند کرد.

او افزود: همه کارت های ملی قدیمی از چرخه سیستمی خارج شده و از روز گذشته دستگاه ها نمی توانند با کارت ملی قدیمی خدمات بدهند زیرا  کار در ثبت احوال براساس نرم افزار جدید و آن با کارت ملی هوشمند است.

مدیرکل ثبت احوال عنوان کرد: افرادی که ثبت نام کرده اما هنوز کارت ملی هوشمند به دستشان نرسیده، می توانند با فیش ثبت نام کارت هوشمند و شناسنامه خدمات بگیرند زیرا کارت ملی قدیمی از اعتبار ساقط شده و قابل ارائه برای احراز هویت نیست.

وی می گوید: اگر کسی رسید ثبت نام را گم کرده می تواند به باجه ثبت نامی برود و دوباره رسید را دریافت کند مردم می توانند به دفاتر پیشخوان دارای مجوز از ثبت احوال و ادارات پست مراجعه و در کمترین زمان ممکن نسبت به ثبت نام کارت ملی هشمند اقدام کنند.

زین‌الصالحین ادامه داد: سن امید به زندگی مردم کرمان در مردان ۷۰٫۸ سال و در کشور ۷۱٫۷ و در زنان استان ۷۳٫۲ سال و در زنان کشور ۷۴٫۴ سال است که نشان می دهد استان کرمان در امید به زندگی از میانگین کشور پایین تر است.

وی افزود: ایران در حال توسعه است و از سال ۸۵ پنجره جمعیتی ایجاد شده که موقعیت طلایی برای برنامه ریزی، ایجاد زیرساخت های مناسب و برای بهبود وضعیت هر کشور است و این پنجره چهار دهه فرصت است تا در حوزه های اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و … برنامه ریزی کرده، فرصت های بالقوه را به فعلیت رسانده، تهدیدها را به فرصت تبدیل کنند تا کشور همچنان جوان بماند.

او تصریح کرد: پنجره جمعیتی از بدو تولد( ۰ تا ۱۴ سال) در استان ۲۷٫۱ درصد و کشور ۲۴ درصد، جمعیت فعال(۱۵ تا ۶۴ سال) در استان ۶۷٫۸ درصد و کشور ۶۹٫۹ درصد، کهنسال (بالای ۶۵ سال) در استان ۵٫۱ درصد و کشور ۶٫۱ درصد است.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مطالب مرتبط >