فک پلمپ ۱۱۸ واحد قهوه خانه در کرمان

 |  نوشته شده توسط :

مدیر گروه مبارزه با بیماری‌ها معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: در یک بازه زمانی 7 ساله شاهد افزایش 8 درصدی شیوع مصرف مواد مخدر در کشور هستیم.

مهدی شفیعی ظهر امروز ۶ خردادماه در نشست خبری به مناسبت هفته ملی بدون دخانیات با تاکید برآنکه جامعه ما به سمت افزایش مصرف مواد مخدر سوق پیدا کرده، تصریح کرد: در سال ۲۰۰۹ مطالعاتی در خصوص میزان شیوع مواد مخدر در کشور انجام شد و ۷ سال بعد در سال ۲۰۱۶ نیز مطالعاتی صورت گرفت که در این بازه زمانی ۷ ساله شاهد افزایش ۸ درصدی شیوع مصرف مواد مخدر در کشور هستیم.
بر اساس نوشته ایسنا وی ادامه داد: دنیا به این نتیجه رسیده است که هر ماده ای دارای حلقه بنزن باشد، باعث بروز سرطان خواهد شد لذا باید مدنظر داشت که تنباکو حاوی حلقه بنزن است.
مدیر گروه مبارزه با بیماری‌ها معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان این مطلب که ۲۵ درصد سلامت جامعه را وابسته به وزارت بهداشت است لذا باید کمپین‌های منع قوانین مواد مخدر راه‌اندازی کنیم، بیان کرد: ما اکنون فقط صرفا با مشکل اعتیاد مواجه نیستیم بلکه مواد ترکیبی با مواد مخدر باعث بروز سرطان‌ها و بیماری‌های مزمن ریوی می‌شوند.
همچنین “محمدعلی شهابی” مسئول بهداشت محیط شهرستان کرمان نیز در این جلسه گفت: ۱۱۸ واحد قهوه خانه درشهرستان کرمان داریم که به دادگاه معرفی که حداقل یکبار پلمب شده‌اند اما متاسفانه بعد از مدتی آنها فک پلمب شدند.
وی ادامه داد: ۴۲ واحد در سال ۹۶ و ۲ واحد در سال جاری نیز پلمب شدند، شایان ذکر است که در سال ۱۳۹۵، ۱۸۶ واحد قهوه‌خانه در شهرستان کرمان وجود داشت.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مطالب مرتبط >