مدیرکل غله استان کرمان: نانواها حق گرانی نان را ندارند

نان در کرمان گران شد

 |  نوشته شده توسط :

در این روزهای سرد زمستانی شاید بحث اول مردم شهر کرمان افزایش قیمت نان است و این در حالی است که پیشتر، مدیر شرکت غله و خدمات بازرگانی استان کرمان اعلام کرده بود نانوایان دولتی با آرد یارانه‌ای قیمت مصوب آذر ماه ۹۳ پخت می‌کنند.

این روزها از گوشه و کنار کرمان هر روز خبر از گرانی نان و افزایش قیمت آن به گوش می‌رسد. اما ماجرا به اینجا ختم نمی شود چراکه اخیرا ویدئوهایی به وسیله برخی شهروندان کرمانی در فضای مجازی دست به دست می شود که در آن نانواها به صراحت صحبت از افزایش قیمت نان می کنند. در پی انتشار این ویدئوها، مشاهدات میدانی خبرنگاران کرمان‌نو نیز حکایت از گرانی قیمت نان از ۶۰۰ تا ۸۰۰ تومان را دارد.

این در حالی است که مدیر شرکت غله و خدمات بازرگانی استان کرمان طی چند روز گذشته اعلام کرده بود نانوایان نباید خودسرانه قیمت نان را افزایش دهند.

مجید نژادبیگلری به ایسنا گفته بود ما افزایش قیمت آرد و گندم نداشته‌ایم و نانوایان دولتی با آرد  یارانه‌ای قیمت مصوب آذر ماه ۹۳ پخت می‌کنند.

به گفته او باید این قیمت اصلاح شود اما نانوایان نباید خودسرانه قیمت نان را افزایش بدهند چراکه ۲۸ آیتم در افزایش قیمت در نظر گرفته می‌شود.

مدیر شرکت غله و خدمات بازرگانی استان کرمان همچنین با اشاره به افزایش قیمت خودسرانه نان از سوی برخی نانواها اعلام کرده بود پیگیر این ماجرا هستیم تا در این زمینه تعیین تکلیف شود، چراکه هرج و مرج خوب نیست.

او با اشاره به اینکه چهار ماه قبل بخشنامه‌ای آمده که ۱۰ درصد افزایش قیمت بدهیم که این (۱۰ درصد افزایش نسبت به قیمت مصوب سال ۹۳) کار را مشکل‌دارتر می‌کند، گفته بود: باید قیمت نان منطقی باشد و هم هوای مصرف کننده و هم تولیدکننده را داشت.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مطالب مرتبط >