وقتی ریس شورای شهر بم از کیسه مردم می‌بخشد

 |  نوشته شده توسط :
تصویر آگهی رییس شورای شهر بم منتشر شده در هفته‌نامه «ندای بم»

علی طاهریان رییس شورای شهر «بم» است. او در هفته‌نامه محلی «ندای بم» به مناسب‌های مختلف پیام می‌دهد. در یک نمونه سالروز انفجار بمب اتم را به جهانیان تسلیت گفته .

از زبان او در یکی از هفته‌نامه‌های محلی شهرستان «بم» پیامی به مناسبت انفجار بمب اتمی آمریکا در هیروشیما منتشر شده است.

پیامی که در قبال آن مطابق روال همکاری نشریات باید به این نشریه پول پرداخت شود، البته شاید بعد از انتشار این مطلب هر دو طرف بگویند که این آگهی مجانیست!

او در این پیام آورده است که «اسلام دین صلح، برابری و دوستی است . اما ابرقدرتهای زورمدار همواره در تلاشند به منظور استیلا بر جهان و اهداف استعماری خود ، جهان را به خاک و خون بکشند که نمونه آن انفجار بمب اتمی آمریکا در هیروشیما و ناکازاکی ژاپن با بیش از ۱۶ هزار کشته و مجروح به انضمام آثار شوم آن تا مدت طولانی در سال ۱۹۴۵ میلادی دل جهانیان را به درد آورده است.»

علی طاهریان در ادامه گفته که همه جهانیان از این رفتار به شومی یاد می‌کنند. وی در پایان این انفجار را محکوم می‌کند و یاد درگذشتگان آن فاجعه را گرامی ‌می‌دارد.

«علی طاهریان» در حالی از شهرستان «بم» در نشریه محلی این شهر به وقایع ۷۶ سال قبل واکنش داده که مشخص نیست مخاطب پیام چه کسانی هستند؟

آیا ژاپنی‌های داغدار ساکن «بم» که فارسی هم خوب می‌دانند مورد نظر رییس شورا هستند؟

علی طاهریان
طاهریان ریس شورای شهر بم با داغدیدگان هیروشیما در حادثه ۷۶ سال قبل همدردی کرد

آیا کف‌گیر مصیبت‌ها در کشور‌هایی مثل سوریه و یمن و … در روزهای‌ اخیر به ته دیگ خورده که ریس شورای شهر بم برای همدردی مجبور به شیرجه زدن در تاریخ شده است؟

آیا راه مناسب‌تری برای کمک به نشریه محلی و بهانه جذاب‌تری به ذهن این منتخب مردم در شورای شهر بم نرسیده است؟

به اشتراک بگذارید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مطالب مرتبط >