کرمان میزبان مستند سازان ایران

 |  نوشته شده توسط :
جشنواره بین المللی فیلم مستند ایران

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان از ورود بیش از ۸۰ هنرمند مستندساز و برگزیده دهمین جشنواره بین المللی «سینما حقیقت» در آذر ماه سال جاری به کرمان خبر داد.

محمدرضا علیزاده  گفته دهمین جشنواره بین المللی فیلم مستند ایران از ١۴ تا ٢١ اذر ماه با شرکت ٧٠ تن از مستندسازان داخلی و خارجی و تعدادی از مستندسازان استان کرمان در تهران برگزار می‌شود.

وی افزود اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمان برای حمایت از فعالیت‌های سینمایی و مرور فیلم‌های منتخب جشنواره طبق تفاهم نامه ای با دفتر مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی از ٢٣ آذر ماه میزبان ٨٠ نفر از برگزیدگان هیات داوران و مسئولان برگزاری این جشنواره است.

به گفته وی سه فیلم برگزیده و تعداد ٣٠ فیلم از فیلم های برگزیده جشنواره امسال و فیلم های برگزیده تعدادی از فیلم سازان مستند کرمان در سالن سینما شهر تماشا اکران خواهد شد و همچنین علاوه بر تهران در کرمان نیز کارگاه‌های آموزشی جهت شرکت علاقه‌مندان ، هنرمندان و اهالی سینمای تدارک دیده شده است.

علیزاده با اشاره به این که حداقل ١۴ فیلم از سینما گران کرمانی در جدول اصلی جشنواره قرار گرفته و در سالن های اصلی در زمان مناسب اکران می‌شود گفت اکران این مستند‌ها در تهران و کرمان مهمترین وجه این جشنواره برای هنرمندان کرمانی است.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مطالب مرتبط >