رییس هیأت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای استان:

کم‌ترین ممانعت برای مشارکت افراد در انتخابات ایجاد شد

 |  نوشته شده توسط :
«احمد انارکی محمدی» نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس

رییس هیأت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی استان کرمان گفت: در بررسی صلاحیت‌ها فقط نظر مراجع چهارگانه مد نظر قرار گرفته تا کم‌ترین ممانعت برای مشارکت افراد در انتخابات ایجاد شود.

احمد انارکی محمدی همچنین افزود: نظر هیأت‌های نظارت استان در خصوص نامزدهای انتخابات شوراها، به فرمانداری‌ها اعلام شده و در این دوره از انتخابات شاهد حداقل رد صلاحیت‌ها در این دوره از انتخابات شوراهای شهر و روستا در استان کرمان بودیم.

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی ضمن بیان این نکته که در تایید و یا رد صلاحیت بیشترین دقت انجام شده گفت: تلاش شده تا در تأیید یا رد صلاحیت نامزدهای انتخابات، وفق قانون عمل شود.

وی افزود: اعتراض نامزدهای رد صلاحیت شده در بخش‌ها، در هیأت‌های نظارت شهرستان‌ها و اعتراض نامزدهای رد صلاحیت شده در شهرها، در هیأت نظارت استان بررسی خواهد شد.

او با تأکید بر این‌که مردم باید درباره نامزدهای انتخابات تحقیق کنند و آگاهانه رأی دهند، گفت: مردم باید با انتخاب صحیح، به افرادی که صلاحیت ورود به شوراهای اسلامی شهر و ورستا دارند، رأی دهند.

انارکی محمدی همچنین به فرصت چهار روزه‌ افرادی که رد صلاحیت شده‌اند، اشاره کرد و گفت: نامزدهایی که رد صلاحیت شده‌اند، از سوم تا ششم اردیبهشت مهلت دارند تا اعتراض خود را به هیأت‌های نظارت اعلام کنند.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مطالب مرتبط >