۲۰ دوچرخه‌‌سوار تهران تا بم را رکاب زدند | به مناسبت گرامیداشت یاد جانباختگان زلزله

 |  نوشته شده توسط :

به مناسبت گرامیداشت یاد و خاطره جانباختگان زلزله پنجم دی‌ماه 82بم 20 دوچرخه‌سوار مسافت 1200کیلومتری تهران تا بم را طی 14روز رکاب زدند.

سرپرست این گروه دوچرخه‌سوار که خود اهل بم است و خانواده‌اش را در این زلزله از دست داده، گفت: ۲۰ آذرماه بهمراه همسرم قربان زاده و دوستانمان اردکانی و میرقاسمی با شعار بم استوارتر از دیروز و چشم‌انتظار آینده از تهران رکاب زدن را شروع کردیم.
به گزارش ایرنا، الهه معماری افزود: در بین راه دوستانی از شهرهای همدان ، اردکان و نی ریز به ما اضافه شدند و زمانی به کرمان رسیدیم منتظر پیوستن گروه گردنه مه آلود شدیم.
معماری بیان کرد: گروه ما از ۲۰ رکاب زن تشکیل شده است که مسافتی حدود ۱۲۰۰ کیلومتر را رکاب زده و نزدیک به ۱۴ روز در مسیر بودیم.
ادامه داد: چون اصالتا اهل شهرستان بم هستم و خانواده ام را در زلزله پنجم دی ماه ۸۲ از دست دادم امسال تصمیم گرفتم جهت شادی یاد و خاطره عزیزان از دست رفته خودم و همشهریانم این برنامه را اجرا کنم.
معماری تصریح کرد: امیدوارم هیچ جای دنیا دیگر زلزله‌ای رخ ندهد البته این امری اجتناب‌ناپذیر است و بلایای طبیعی همیشه وجود دارد اما باید سعی کنیم آمادگی برای مقابله با این بلایای طبیعی را داشته باشیم.
این گروه دوچرخه سواری با همکاری موسسه مردم نهاد یاوران ندای زمین به مناسبت گرامیداشت پانزدهمین سالگرد زلزله بم جمعه هفتم دی ماه بهمراه دوچرخه سواران شرق استان کرمان مسیر بهشت زهرای بم تا محل قبور شهدای گمنام بروات را رکاب خواهند زد.
پنجم دی ماه سال ۸۲ زلزله مهیب بم، جان بیش از ۳۰ هزار نفر از هموطنان را گرفت و بیش از ۵۰ هزار نفر مصدوم شدند. شهرستان بم در فاصله ۱۹۵کیلومتری استان کرمان واقع شده است.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مطالب مرتبط >