۲۸اردیبهشت،بازدید از موزه های کرمان رایگان است

 |  نوشته شده توسط :

تمامی موزه های استان کرمان از ساعت8 و 30 دقیقه صبح تا ساعت 20 و 30 دقیقه شامگاه روز جمعه 28 اردیبهشت ماه جاری به صورت یکسره میزبان علاقمندان هستند.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان از بازدید رایگان از موزه ها و اماکن فرهنگی و تاریخی این استان در روز جهانی موزه خبر داد.

“غلامرضا فرخی” با بیان اینکه ۲۸ اردیبهشت ماه روز جهانی موزه و آغاز هفته میراث فرهنگی است، افزود: در جهت ترغیب و تشویق هر چه بیشتر مردم برای بازدید از موزه ها، در این روز بازدید ازموزه ها و اماکن فرهنگی تاریخی تحت پوشش اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان رایگان است.

وی به ساعت بازدید موزه ها در روز جهانی موزه اشاره و تصریح کرد: تمامی موزه های استان کرمان از ساعت۸ و ۳۰ دقیقه صبح تا ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه شامگاه روز جمعه ۲۸ اردیبهشت ماه جاری به صورت یکسره میزبان علاقمندان هستند.

بنا بر نوشته ایسنا فرخی با بیان اینکه در حال حاضر استان کرمان دارای ۲۰ موزه است، اظهار کرده : از این تعداد، ۷ موزه به صورت خصوصی و مشارکتی فعالیت می کنند.

وی افزود: موزه ساعت و موزه فسیل از موزه های خصوصی و موزه دفاع مقدس، ارتش، شهید باهنر، موزه بانو حیاتی و آگیرا از موزه های مشارکتی استان کرمان هستند.

فرخی با بیان اینکه باغ شاهزاده ماهان و باغ موزه هرندی کرمان جزو باغ موزه های استان محسوب می شوند، خاطرنشان کرد: هرساله تعداد کثیری از گردشگران و مسافران از موزه ها و اماکن تاریخی سراسر استان کرمان بازدید می کنند.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مطالب مرتبط >