۳ بنا به آثار ملی کرمانی ها اضافه شد

 |  نوشته شده توسط :

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: سه اثر تاریخی این استان پس از بررسی و تایید کارشناسان میراث ‌فرهنگی تصویب و در فهرست آثار ملی کشور ثبت شد.

غلامرضا فرخی  افزود: خانه باغ صنعتی، مجموعه خانه های صنعتی زاده و مسجد هرمزآباد رفسنجان ‘صاحب الزمان (عج)’ با قدمت قاجار تا پهلوی اول سه اثر ثبت ملی شده در کرمان است.
به گزارش ایرنا وی تصریح کرد: این آثار به همراه ۲۰ اثر از استان های فارس، قزوین و گیلان در کمیته آثار غیرمنقول سازمان میراث فرهنگی تصویب شده است.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشکری استان کرمان بیان کرد: بیش از ۷۰۰ اثر تاریخی از استان کرمان در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده و چند پرونده نیز برای ثبت در دست انجام است.
وی ادامه داد: با ثبت این سه اثر ملی، دخل و تصرف در محوطه این آثار ممنوع است و هرگونه مرمت، بازسازی و فعالیت باید با اطلاع و نظارت کارشناسان سازمان میراث فرهنگی باشد.
استان کرمان آثار باغ شاهزاده، روستای دستکند میمند، کویر لوت و قنات های گوهرریز جوپار، اکبر آباد و قاسم آباد بم را در فهرست آثار جهانی دارد.
همچنین استان کرمان دارای هزاران جاذبه طبیعی، تاریخی و محوطه های باستانی است و از مقاصد مهم گردشگران داخلی و خارجی بشمار می رود.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مطالب مرتبط >