انجام هفته‌ای ۲ بار آزمایش کرونا، سهم دانش‌آموزانی که واکسن نزنند

 مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: دانش آموزانی که به هر دلیل واکسن کرونا دریافت نکرده‌اند ملزم به انجام آزمایش کرونا یا pcr به صورت ۲ بار در هفته هستند.

به گزارش کرمان نو به نقل از ایرنا، احمد اسکندری نسب افزود: انجام واکسیناسیون دانش آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال تا ۲۰ مهر ۱۴۰۰ و بازگشایی آرام و تدریجی مدارس از اول آبان مورد تاکید قرار دارد.

وی اظهار داشت: برخی از شهرستان ها و مناطق استان کرمان از روند تزریق واکسن کرونا به دانش آموزان عقب هستند و این وظیفه مدیران مدارس است که واکسیناسیون و بهداشت مدارس را در دستور کار قرار دهند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان ادامه داد: هدف گذاری تزریق واکسن به دانش آموزان به منظور بازگشایی حضوری مدارس از اول آبان ماه است.

وی با بیان اینکه حدود ۴۰ درصد از دانش آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال استان کرمان تاکنون واکسن کرونا را دریافت کرده اند تصریح کرد: ۱۰ میلیارد تومان به منظور تامین مواد ضدعفونی و بهداشتی به حساب مدارس شبانه روزی استان کرمان واریز شده و در این هفته نیز مبالغی دیگر واریز می شود.

اسکندری نسب بیان کرد: آموزش و پرورش الگویی مناسب برای خود تهیه کرده، سیاست آرام و تدریجی و در کنار تامین سلامت دانش آموزان توام با اجرای عدالت آموزشی و توجه به واکسیناسیون و مسائل بهداشتی بسیار مهم است.

وی افزود: روند انجام واکسیناسیون دانش آموزان در استان کرمان رشد خوبی داشته اما توصیه می شود خانواده ها هرچه سریعتر نسبت به واکسیناسیون دانش آموزانی که واکسن کرونا را دریافت نکرده اند، اقدام کنند.

وی افزود: ضرورت دارد با قید فوریت واکسیناسیون دانش آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال تا ۲۰ مهر ۱۴۰۰ انجام شود، چرا  که تحقق این مهم نقش عمده ای در قطع زنجیره انتقال کرونا و پیشگیری از این بیماری دارد.

نشانی مراکز اختصاصی واکسیناسیون دانش آموزان در شهر کرمان

مراکز واکسیناسیون دانش آموزان دختر ناحیه دو  شهر کرمان:

۱-دبیرستان فاطمیه جنب مدیریت آموزش و پرورش ناحیه دو،  سالن ورزشی شهید ضیاء

۲-دبیرستان متوسطه دوره اول اکبر آدینه واقع در خیابان درختی

مراکز واکسیناسیون دانش آموزان پسر ناحیه دو  شهر کرمان:

۱-دبیرستان پسرانه شاهد دوره دوم جنب اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی

۲-دبیرستان پیامبر اعظم واقع در خیابان جهاد کوچه ۸۳

مراکز واکسیناسیون دانش آموزان دختر ناحیه یک شهر کرمان:

۱-مدرسه فرهنگ واقع در خیابان  فیروزه کوچه شماره۱۱

۲-مدرسه عفاف واقع در خیابان شهیدان اعتباری( گوهری) جنب آموزش و پرورش ناحیه یک

مراکز واکسیناسیون دانش آموزان پسر ناحیه یک شهر کرمان:

۱- مدرسه شهدای ۱۰ واقع در خیابان  خواجو رو به روی بانک ملی

۲- مدرسه امید، واقع در خیابان شهید سید مصطفی خمینی کوچه شماره ۱۱

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=77979
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.