خواسته‌های مردم دیار سردار سازندگی از رئیس‌جمهور

کاروان تدبیر و امید روز گذشته، دوشنبه در نخستین روز از سفر خود به استان کرمان،به رفسنجان سفر کرد و در ورزشگاه تختی با مردم دیدار کرد. مردم در این دیدار خواسته‌هایی داشتند؛ از تقاضای دیدار یک نوجوان با رئیس جمهور تا تقاضای دیدار نمایندگان مالکان چاه‌های کشاورزی فاقد پروانه.

ورزشگاه تختی از همان اوایل صبح پذیرای عده زیادی از مردم ولایتمدار و متدین شهر رفسنجان برای استقبال و دیدار با رئیس جمهور محبوب خود بود. شهر از چند روز قبل آذین‌بندی شده و همه چیز برای یک میزبانی تمام عیار از رئیس دولت دوازدهم فراهم شده بود.

عده زیادی پلاکاردها و پرچم جمهوری اسلامی را در ورزشگاه با حضور رئیس جمهور به اهتزاز درآوردند. عده‌ای نیز شعارهایی از جمله: «تنها راه نجات کشور اطاعت از رهبری» و «گوش کن قصه پرغصه بیکاران را» و «اقتصاد کشور از راه برجام اروپایی درست نمی‌شود» را با خود داشتند.

خواسته یک نوجوان رفسنجانی

مهدی حسینی نژاد نوجوان ۱۲ سال رفسنجانی که دچار سوختگی شدید شده، امروز به همراه مادرش برای گرفتن مساعدت برای هزینه درمانش در بیمارستان امیر علم تهران، به ورزشگاه تختی آمده بود و سعی داشت با رئیس جمهور دیدار کند که موفق نشد.

مادر مهدی به ایسنا می‌گوید: در سوختگی منزلم مهدی ۹۰ درصد، شوهرم ۸۰ درصد و فرزند دیگرم ۴۵ درصد و خودم ۲۵ درصد دچار سوختگی شدیم.

وی ادامه می دهد: در زمان احمدی نژاد با ایشان در یکی از سفرهای استانی ملاقات داشتم که سه سال رایگان عمل جراحی روی وی انجام شد. آقای هاشمی رفسنجانی نیز در یکی از سفرهایشان به رفسنجان ۲ میلیون تومان در این رابطه به ما کمک کرد. تاکنون ۳۵ مرتبه با کمک مردم عمل جراحی روی فرزندم انجام دادم و اکنون هزینه عمل جراحی را ندارم.

وی در این خصوص که آیا تاکنون به مسئولان شهرستان برای چاره جویی در خصوص عمل جراحی فرزندش مراجعه کرده یا خیر، می‌گوید: مراجعه که زیاد کردم اما می گویند بودجه نداریم.

مشکل نیروهای حق التدریس آموزش و پرورش

یکی دیگر از بانوانی که خود را به نزدیک جایگاه رسانده می‌گوید: نزدیک به ۱۲ سال است که برای آموزش و پرورش کار کردیم اما نه قرارداد و نه بیمه ای، فقط در مدارس کار می‌کنیم اما حتی در ماه یک میلیون تومان هم به ما نمی‌دهند و فقط می‌گویند باید بخشنامه از بالا صادر شود.

وی می‌افزاید: ما ۴۰ نفر هستیم و امیدواریم مشکل ما را حل کنند.

یکی دیگر از این افراد چنین می‌گوید: من سرپرست دو دختر یتیم هستم، سردایدار هستم و ۱۱ سال است که به عنوان نیروی آزاد کار می‌کنم اما چون در زمان احمدی نژاد پارتی نداشتیم در حالی که خیلی‌ها پیمانی و قراردادی و استخدام شدند اما من مانده‌ام. خواهش می‌کنم به داد ما هم رسیدگی کنید.

خواسته نمایندگان چاه‌های کشاورزی فاقد پروانه

گروهی از کشاورزان چاه‌های فاقد پروانه در رفسنجان نیز با پرچم در ورزشگاه حاضر شده بودند. یکی از این افراد می‌گوید: ما حدود ۳۰۰۰ نفر مالکان ۱۵ چاه فاقد پروانه در رفسنجان هستیم که می‌خواهیم با اخذ پروانه، چاه موتور خود را قانون‌مند کنیم اما به ما فقط وعده می‌دهند و این موضوع عملی نمی‌شود.

محمود امینیان می‌افزاید: چاه موتورهای ما مشکلی ندارند و در حال بهره‌برداری از آن‌ها هستیم اما خواسته ما این است که آن‌ها را قانون‌مند کنیم و هر بار با اداره آب‌یاری دچار مشکل نشویم.

وی می‌افزاید: این در حالی است که در زمان احمدی نژاد ۷ سال دولت و جهاد کشاورزی به این چاه‌ها سوخت داده است و ما را امیدوار کردند.

به گفته امینیان درختان این چاه تلمبه‌ها بالای ۱۵ سال سن دارند، لذا از دولت محترم و شخص رئیس جمهور می‌خواهیم این مشکل ما را در این سفر برای همیشه حل کنند.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=37664

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.