مدیرعامل در آئین اختتامیه طرح کودکان حافظ انرژی عنوان کرد:


آماده‌سازی دانش‌آموزان برای مدیریت هوشمند انرژی در آینده

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق شمال استان کرمان در آئین اختتامیه طرح کودکان حافظ انرژی خواستار سرمایه گذاری و آماده سازی دانش آموزان توسط خانواده ها برای مدیریت هوشمند انرژی در آینده شد.

محمد سلیمانی پیش از ظهر امروز در جمع دانش آموزان  منتخب طرح کودکان حافظ انرژی با اشاره به فرا رسیدن هفته صرفه جویی در مصرف آب و برق اظهار داشت : صرفه جویی به معنای کم مصرف کردن نیست بلکه درست مصرف کردن است .

وی گفت: هیچ محدودیتی برای مصرف کردن نداریم بلکه زمان مصرف را باید مدیریت کنیم.

او از بانوان خانه دار خواست به گونه ای برنامه ریزی نمایند تا استفاده از لوازم برقی پرمصرف مثل جاروبرقی ، اتو ، ماشین ظرفشویی را به ساعت پایان شب یا صبح زود انتقال دهند تا بار زیادی  به شبکه توزیع تحمیل نشود.

سلیمانی ادامه داد : صرفه جویی در مصرف انرژی برق و اندیشیدن و اجرایی کردن تمهیداتی برای مدیریت بهینه مصرف آن  باید در اولویت برنامه همه شهروندان گرامی و مدیران سازمان ها و ادارات استان باشد.

وی اظهار کرد: ما تکلیف داریم مدیریت مصرف انرژی را هم در حوزه مسئولیت و هم در حوزه مأموریت خود مورد توجه جدی قرار دهیم.

او با تاکید بر فرهنگ سازی مدیریت مصرف انرژی برق  گفت: پویش کودکان حافظ انرژی   قطعا در نهادینه کردن فرهنگ مدیریت مصرف در کودکان و نوجوانان موثر خواهد بود.

افزایش 20 درصدی مصرف برق

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق شمال استان با اشاره به قطع برق مشترکین در خردادماه گفت: در سال جاری پیک(اوج) مصرف نسبت به مدت مشابه سال گذشته با افزایش 20 درصدی مواجه شده است.

وی ادامه داد: متاسفانه به دلیل کم شدن نزولات آسمانی، خشکسالی و استخراج غیرمجاز رمزارزها تراز انرژی کشور بهم ریخت که خوشبختانه با مدیریت صنعت برق این خاموشی ها و قطع برق ناخواسته به سرعت رفع شد.

او با بیان اینکه همه افراد در رابطه با صرفه جویی باید پای کار باشند، خاطرنشان کرد: مدیریت مصرف پایدار انرژی برق نیازمند مشارکت همگانی و این موضوع مستلزم تغییر در سبک زندگی و دگرگون شدن دیدگاه‌ها نسبت به منابع تولید انرژی است.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=73197
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.