رییس کمیسیون اقتصادی مجلس:


طرح توسعه‌ای لاستیک بارز کرمان ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

 رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه طرح توسعه‌ای لاستیک بارز کرمان حدود ۵۰ درصد به ظرفیت تولید لاستیک کشور اضافه می‌کند گفت: این طرح با ۲ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری و ایجاد اشتغال ۹۵۰ نفر بسیار حائز اهمیت است.

به گزارش کرمان نو به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، محمدرضا پورابراهیمی در بازدید از کارخانه لاستیک بارز کرمان با اشاره به ارائه گزارش مدیرعامل و اعضای هیات مدیره این مجموعه افزود: علی رغم مشکلات سال گذشته، وضعیت تولید در این کارخانه بر اساس ظرفیت اسمی انجام شده و کار با رویکرد مثبت جلو می رود و انتظار این است با توجه به اینکه لاستیک بارز سهم بیش از ۵۰ درصدی لاستیک کشور را دارد، نقش ویژه ای در تولید ایفا کند.

وی با ابراز گلایه از توقف طرح توسعه لاستیک بارز اظهار داشت: انتظار این است مدیریت جدید به سرعت طرح توسعه را پیگیری کند ضمن اینکه در تماس با مدیرعامل بانک تجارت مقرر شد طی هفته جاری پرونده تامین مالی طرح توسعه لاستیک بارز در کرمان جمع بندی و در هفته آینده در نشست مشترک در بانک تجارت نهایی شود.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: با توجه به توافق با وزیر کار و مدیرعامل بانک تجارت مقرر شد طی ۶ ماه آینده باقی مانده تجهیزات مربوط به طرح توسعه لاستیک بارز خریداری شود و با توجه به اینکه طرح توسعه بیش از ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، تا ۲۲ بهمن امسال تجهیزات نصب و راه اندازی آزمایشی انجام شود.

وی بیان داشت:مسئله دیگری که در این نشست مطرح شد، تولید لاستیک سبز براساس مسائل زیست محیطی و تولید نمونه ویژه از لاستیک های خاص برای خودرو و مصارف ویژه در صنایع مختلف بود.

وی بیان کرد: گروه تحقیق و توسعه لاستیک بارز به دانش فنی و تخصصی دست یافته و قرار است گروه تخصصی دانش بنیان لاستیک تشکیل شود و با پشتیبانی معاونت علمی ریاست جمهوری، فناوری تولید لاستیک ماشین آلات سنگین و صنایع خاص و لاستیک های سبز و صادراتی را در فرآیند دانش فنی در سال تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین دنبال کند.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: موضوع دیگر قیمت گذاری دستوری است که با توجه به شرایط تولید و عرضه لاستیک در کشور، به دلیل عدم نظارت دولت بین قیمت تولید و مصرف نهایی عدد قابل توجهی به عنوان واسطه و دلالی وجود دارد که هم تولیدکننده و هم مصرف کننده ضرر می کند و مقرر شد لاستیک بارز به عنوان سهم اصلی در بازار لاستیک کشور درخواست برگزاری نشست با حضور وزیر صمت در کمیسیون اقتصادی را ارائه کند تا این مسئله بررسی شود.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: در تماس با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، موضوعات مربوط به مشکلات شرکت لاستیک بارز را مطرح کردیم و خواستار حمایت و پشیبانی مجموع شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی از روند فعالیت و طرح های توسعه لاستیک بارز کرمان شدیم و وزیر توافق مثبت در این زمینه را اعلام کرد و بزودی در کمیسیون اقتصادی در جلسه مشترکی موضوعات پیگیری خواهد شد.

پورابراهیمی در این بازدید از خطوط فعلی تولید، طرح های توسعه در دست اقدام و همچنین مرکز تحقیق و توسعه شرکت لاستیک بارز کرمان بازدید کرد.

در نشست مشترک دکتر پورابراهیمی با مدیرعامل و تعدادی از اعضای هیات مدیره لاستیک بارز گزارشی از وضعیت تولید توسط مدیرعامل شرکت ارائه و وضعیت طرح های توسعه، موضوعات مربوط به تامین مواد اولیه، قیمت گذاری دستوری و محورهای دیگر مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=86755
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.