نماینده مردم کرمان مطرح کرد؛


وضعیت نامطلوب سرعت اینترنت در کرمان

نماینده مردم کرمان در مجلس گفت: استیضاح وزیر ارتباطات به دلیل وضعیت نامطلوب تلفن ثابت، تلفن همراه و اینترنت پرسرعت در سطح استان کرمان در دستور کار قرار دارد.

به گزارش کرمان نو به نقل از مهر، محمدرضا پور ابراهیمی در نشست مجمع نمایندگان استان با معاونین وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: وضعیت نامطلوب اینترنت پرسرعت در سطح استان کرمان و عدم دسترسی بسیاری از روستاها به اینترنت سوال از وزیر ارتباطات را در دستور کار قرارداده است.

وی ادامه داد: شاخص‌های عملکردی وزارت ارتباطات در استان بیانگر تفاوت فاحش با متوسط کشور است و این وضعیت بسیار نگران کننده می‌باشد که از نظر ما قابل قبول نیست.

وی گفت: در برخی زمینه‌ها بیش از ۱۵ درصد با میانگین کشور فاصله داریم و این موضوع در ارتباط با شاخص‌های عملکردی نشان می‌دهد وضعیت بسیار نامناسب است.

پورابراهیمی با اشاره به وضعیت نامطلوب تلفن ثابت، تلفن همراه و اینترنت پرسرعت در سطح استان کرمان گفت: بسیاری از روستاهای ما فاقد اینترنت برای آموزش یا اینترنت بدون کیفیت نامناسب هستند.

وی تاکید کرد: توافق ما با وزیر ارتباطات دولت سیزدهم این بود در بازه زمانی کوتاه مدت این معضل حل شود و به دلیل عدم رعایت این موضوعات، سوال از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دستور کار قرار گرفته و البته تعدادی از همکاران استیضاح را نیز مطرح کرده‌اند لذا با توجه به این رویکرد عملاً این موضوع می‌تواند مبنای تصمیم گیری قرار گیرد.

وی اظهار داشت: مقرر شد هیئتی از وزارت ارتباطات برای بررسی موضوعات مربوط به شاخص‌ها و اقداماتی که باید انجام شود، به استان کرمان سفر و برنامه پیشنهادی خود را در خصوص شاخص‌های ارتباطی استان نهایی کنند.

لینک کوتاه مطلب : https://kermaneno.ir/?p=86046
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.